Ogłoszenia parafialne – 31.05.2020r.

Ogłoszenia – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 31.05.2020r.

1. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Paweł Wodzyński kawaler z parafii Koziczynek i Żaneta Ewa Zielińska panna z parafii tut. zapowiedź II.
  2. Dziś w Kościele przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny, a zarazem, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, obowiązek przystąpienia przynajmniej raz w roku do sakramentu pokuty, a w okresie wielkanocnym przyjęcia Komunii św. W naszej Parafii gościmy ks. Marka Wilczewskiego, który posługuje w konfesjonale i głosi do nas Boże słowo.
  3. Jutro drugi dzień „zielonych świątek” i święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym Kościele o godz. 10.00 i 18.00.
  4. Od jutra zapraszam na nabożeństwa czerwcowe. Będziemy je sprawowali w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00 zaś w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. (wyjątkiem będzie najbliższy piątek – nabożeństwo na zakończenie wystawienia Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 i najbliższa sobota – racji na pierwszo-sobotnie wystawienie Najświętszego Sakramentu litanię odmówimy po porannym wystawieniu Najświętszego Sakramentu).
  5. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlić się będziemy szczególnie o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone litanią do Serca Jezusowego. Zachęcam do komunii pierwszo – piątkowej.  W sobotę o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna modlitwa do godz. 10.00, następnie modlitwa różańcowa prowadzona, w tym miesiącu, przez różę Matki Bożej Fatimskiej (głównie mieszkańcy Radzymina) – część I różańca św. w intencji: odbudowania więzi z Jezusem Eucharystycznym dla wszystkich członków naszej Parafii.
  6. Za tydzień I niedziela miesiąca zatem po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja. Zapraszam asystę procesyjną.
  7. Za tydzień, w niedzielę, msza św. z godz. 12.00, z racji na odpust w Naruszewie, zostanie odprawiona o godz. 11.30.
  8. Za niespełna dwa tygodnie, 11 czerwca, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Zmieniła się sytuacja związana z obostrzeniami w Kościołach dlatego proszę by mieszkańcy Cholew, Jeżewa, Radzymina i Druhowie Strażacy byli gotowi do ewentualnego przygotowania ołtarzy. Gdyby, w najbliższym tygodniu, pojawiły się wytyczne rządowe lub diecezjalne dotyczące sposobu przeżywania Bożego Ciała informacja pojawi się na stronach internetowych naszej parafii.
  9. Dziękuję Pani Katechetce naszej Parafii – Katarzynie Żochowskiej za mobilizowanie dzieci, w tym trudnym czasie braku zajęć szkolnych, do pracy i zdalne ich zachęcenie do podzielenia się z nami zdolnościami artystycznymi – malarskimi i poetyckimi. Przepiękne dzieła młodych artystów znajdują się na stronie facebookowej naszej Parafii. Myślę, że taki trud twórczy należy nagrodzić. Zatem jeszcze przez najbliższy tydzień możemy wchodzić na stronę internetową Parafii i lajkować prace, które nam się najbardziej podobają, a dzieci które otrzymają najwięcej polubień nagrodzimy w następną niedzielę upominkami po Mszy św. o godz. 10.00.
  10. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny” oraz „List Parafialny”.