Ogłoszenia parafialne – 31.07.2022r.

Ogłoszenia – XVIII Niedziela zwykła – 31.07.2022r.

 1. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Stanisław Andrzej Sędzicki i Elżbieta Pakulska, Patryk Wasilewski i Paulina Załęcka oraz Piotr Paweł Kowalski i Ewelina Traczyńska.
 2. W dniu dzisiejszym, z racji na odpust w Krysku, Msza św.- suma z godz. 12.00 – zostanie odprawiona o godz. 11.15.
 3. Dziękuję Ks. Diakonowi Radosławowi Pilśnikowi za obecność, pomoc i wygłoszone dzisiaj do nas słowo Boże. Bóg zapłać.
 4. W dniu jutrzejszym rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości i modlitwy w intencji wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich rodzin. Zachęcam do abstynencji przez cały miesiąc i do złożenia takiej deklaracji poprzez wpisanie się do księgi wyłożonej przy bocznym ołtarzu naszej świątyni.
 5. W piątek, 05 sierpnia, wspomnienie Matki Bożej Świętej. Uroczystości związane z obecnością Jej wizerunku w naszej Parafii w niedzielę 07 sierpnia. Uroczysta Msza św. o godz. 12.00. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca. Procesja eucharystyczna, z racji na uroczystości, o godz. 12.00. Zapraszam asystę procesyjną, dziewczynki sypiące kwiatkami, wszystkich Parafian i Miłych Gości. Słowo Boże wygłosi do nas ks. Marcin Niesłuchowski wikariusz parafii MB Częstochowskiej w Mławie.
 6. Także w piątek, 05 sierpnia, 3 rocznica śmierci ks. Zdzisława Kupiszewskiego proboszcza naszej Parafii. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Msza św. w jego intencji w piątek o godz. 18.00.
 7. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone litanią do Serca Jezusowego. Zachęcam do spowiedzi i komunii pierwszo-piątkowej. W sobotę o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 10.00, a następnie różaniec prowadzony w tym miesiącu przez różę Matki Bożej Fatimskiej (głównie mieszkańcy Radzymina) – część III różańca w intencji pokonania nałogu alkoholizmu w rodzinach zmagających się z tym problemem.  Jest to zarazem intencja dla wszystkich róż różańcowych na miesiąc sierpień.
 8. Wszystkim miłym gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii i parafianom, którzy mogą cieszyć się urlopami życzę miłego, spokojnego i bezpiecznego odpoczynku.
 9. Dziękuję Państwu Katarzynie i Dariuszowi Żochowskim z Radzymina, Państwu Annie i Kordianowi Bączkowskim z Wroninka oraz Rodzinie Państwa Krawczyk z Wróblewa Osiedle za ofiarę złożoną na Kościół. Serdeczne Bóg zapłać.
 10. Dziękuję Pani Małgorzacie Zalewskiej z Radzymina za ofiarowanie kwiatów do naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać.
 11. Do zakrystii zapraszam po odbiór filmów z tegorocznej I i II Komunii Świętej.
 12. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny” oraz „List Parafialny” z intencjami na miesiąc sierpień.
 13. Pragnę się także podzielić radosną wiadomością – otrzymaliśmy zgodę konserwatora na wymianę głównych drzwi do naszej świątyni. Teraz trzeba wykonać projekt, kosztorys i inne czynności związane z dokumentacją, które potrwają kilka miesięcy. Najważniejsze jednak, że jest przyzwolenie na ich wymianę bo widzimy w jak fatalnym stanie obecnie się znajdują.
 14. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, odeszła do wieczności Grażyna Gutkowska zamieszkała w Skrzynkach, której pogrzeb odbędzie się w dniu jutrzejszym oraz Jan Krawczyk zamieszkały we Wróblewie, którego pogrzeb odbędzie się w Gąsocinie. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu Wieczny odpoczynek…