Ogłoszenia parafialne – historia

Ogłoszenia – XXI Niedziela Zwykła rok B – 26.08.2018r.

 1. Przeżywamy dziś w Kościele XXI NZ B. Na Mszy św. o godz. 12.00 dożynki parafialne złożymy Bogu nasze dziękczynienie za tegoroczne zbiory.
 2. Jutro w Kościele wspomnienie św. Moniki, we wtorek wspomnienie św. Augustyna, w środę wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 3. Jutro o 20.30 zapraszam na Apel Jasnogórski – kolejną miesięcznicę po nawiedzeniu Obrazu MB Częstochowskiej. Naszej modlitwie będzie przewodniczył ks. Krzysztof Toczyski.
 4. W tym tygodniu I sobota miesiąca. Jest to jednocześnie 79 rocznica wybuchu II wojny światowej. Zapraszam na modlitwę o godz. 10.00. Różaniec poprowadzi róża z Jeżewa – część I różańca św. w intencji dzieci i młodzieży rozpoczynających rok szkolny. Za tydzień I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.00, adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja. Zapraszam asystę i dziewczynki sypiące kwiatkami.
 5. Miesiąc sierpień to miesiąc trzeźwości i modlitwy w intencji wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich rodzin. Zachęcam do podjęcia tego dzieła i wpisywania się do księgi trzeźwości wystawionej przy bocznym ołtarzu naszej świątyni.
 6. Zbliża się trzecia rocznica peregrynacji obrazu MB Częstochowskiej w naszej parafii. Przypada ona 27 września. W związku z tym wydarzeniem zapraszam, w tym roku, na pielgrzymkę do Częstochowy. Już można się zapisywać. Wyjazd 29 września. Koszt 60zł.
 7. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i uroczystego przebiegu naszych dożynek parafialnych.BÓG ZAPŁAĆ WSZYSTKIM.
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Henryk Górski, Lucyna Witkowska, Piotr Sobiesiak, Ryszard Zawłocki. Wieczny odpoczynek…
 9. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii i parafianom, którzy mogą cieszyć się jeszcze urlopami życzę miłego odpoczynku.

 

Ogłoszenia – XX Niedziela Zwykła rok B – 19.08.2018r. 

 1. Przeżywamy dziś w Kościele XX NZ B. Po Mszy św. o godz. 10.00 procesja fatimska.
 2. Jutro w Kościele wspomnienie św. Bernarda, we wtorek wspomnienie św. św. Piusa X, w środę wspomnienie NMP Królowej, a w piątek święto św. Bartłomieja Ap.
 3. Miesiąc sierpień to miesiąc trzeźwości i modlitwy w intencji wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich rodzin. Zachęcam do podjęcia tego dzieła i wpisywania się do księgi trzeźwości wystawionej przy bocznym ołtarzu naszej świątyni.
 4. Za tydzień przeżywać będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – 26 sierpnia. Dla naszej wspólnoty parafialnej jest to dzień dziękczynienia za zbiory – dożynki parafialne. Z wieńcami dożynkowymi zbieramy się o godz. 11.45 przed Kościołem by o godz. 12.00 rozpocząć uroczystą Mszę św. Starostami dożynek są mieszkańcy Cholew i Wroninka, a Mszę św. dożynkową odprawi i kazanie wygłosi ks. kan. dr Marek Wilczewski – Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Płockiej. Zapraszam na to nasze parafialne świętowanie asystę procesyjną, druhów strażaków, dziewczynki sypiące kwiatkami, ministrantów, zespół muzyczny – wszystkich Parafian. Niech to będzie nasze wspólne uwielbianie Pana Boga.
 5. Poszerzajmy swoją wiedzę religijną i wiedzę na temat Kościoła powszechnego poprzez lekturę prasy katolickiej. Jest kolejny numer „Gość Niedzielny”.
 6. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii i parafianom, którzy mogą cieszyć się urlopami życzę miłego odpoczynku. Jednocześnie przypominam, że od Boga nie ma wakacji i każdy jest zobowiązany, wszędzie gdzie przebywa, uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii.

Ogłoszenia – XIX Niedziela Zwykła rok B – 12.08.2018r. 

 1. Przeżywamy dziś w Kościele XIX NZ B. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby WSD w Płocku. Bóg zapłać.
 2. We wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe, w piątek wspomnienie św. Jacka.
 3. W środę przeżywamy w Kościele uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 8.00 i 10.00. Podczas Mszy św. poświęcenie wiązanek ziół, kwiatów i zbóż.
 4. W minioną środę rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości i modlitwy w intencji wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich rodzin. Zachęcam do wpisywania się do księgi trzeźwości wystawionej przy bocznym ołtarzu naszej świątyni.
 5. Urząd Gminy w Naruszewie i Pani Wójt zapraszają  18 sierpnia do Kryska na organizowany corocznie Festyn Rodzinny. W ramach Festynu moc atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych m.in. : czekoladowe animacje dla dzieci, ogródek gastronomiczny, przejażdżki bryczką i kucykiem, plac zabaw, zawody rzutu ringo o puchar Wójta Gminy Naruszewo, zawody w dojeniu sztucznej krowy, ujeżdżanie sztucznego byka itp. Zgłoszenia chętnych do udziału w konkurencjach w Urzędzie Gminy w Naruszewie oraz w dniu Festynu w godz. 15-16. Przewidziane są atrakcyjne nagrody. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.
 6. Zbliża się uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – 26 sierpnia. Dla naszej wspólnoty parafialnej jest to dzień dziękczynienia za zbiory – dożynki. Starostami dożynek i uroczystość tę przygotowują mieszkańcy Cholew i Wroninka, a Mszę św. dożynkową odprawi i kazanie wygłosi ks. kan. dr Marek Wilczewski – Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Płockiej.
 7. Poszerzajmy swoją wiedzę religijną i wiedzę na temat Kościoła powszechnego poprzez lekturę prasy katolickiej. Jest kolejny numer „Gość Niedzielny”.
 8. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii i parafianom, którzy mogą cieszyć się urlopami życzę miłego odpoczynku. Jednocześnie przypominam, że od Boga nie ma wakacji i każdy jest zobowiązany, wszędzie gdzie przebywa, uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii.

Ogłoszenia – XVIII Niedziela Zwykła rok B – 05.08.2018r.

 

 1. Przeżywamy dziś w Kościele XVIII NZ B. Po Mszy św. o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna.
 2. Juto Święto Przemienienia Pańskiego, w środę wspomnienie św. Dominika, w czwartek Święto św. Teresy Benedykty, w piątek Święto św. Wawrzyńca, a w sobotę wspomnienie św. Klary.
 3. W minioną środę rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości i modlitwy w intencji wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich rodzin.
 4. Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku organizuje po raz 26 Pielgrzymkę Pieszą do Sierpca w dniach 12-13 sierpnia. Szczegóły w Parafii św. Maksymiliana i na plakacie.
 5. Także Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku organizuje trzydniową pielgrzymkę autokarową do sanktuarium św. Zdzisławy w Jabłonnem w Czechach w dniach 9-11 sierpnia. W programie również zwiedzanie Trzebnicy, Wrocławia, Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby, Książa, w Czechach Zamku Lemberk i skoczni mamuciej w Harachowie. Koszt pielgrzymki ze śniadaniami, obiadokolacjami, biletami wstępów, przejazdem i noclegiem 550zł. Zapisy w kancelarii Parafii św. Maksymiliana. Przy zapisie wpłata zaliczki 200zł, a pozostała kwota po 1 sierpnia.
 6. Poszerzajmy swoją wiedzę religijną i wiedzę na temat Kościoła powszechnego poprzez lekturę prasy katolickiej. Jest kolejny numer „Gość Niedzielny”.
 7. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii i parafianom, którzy mogą cieszyć się urlopami życzę miłego odpoczynku. Jednocześnie przypominam, że od Boga nie ma wakacji i każdy jest zobowiązany, wszędzie gdzie przebywa, uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii.

 

ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO NA CENTRALNE UROCZYSTOŚCI DIECEZJALNE W ROKU JUBILEUSZOWYM ŚW. STANISŁAWA KOSTKI

Umiłowani Diecezjanie!

W tych gorących, wakacyjnych sierpniowych dniach serdecznie Was pozdrawiam z Tumskiego Wzgórza. Zgodnie z moją zapowiedzią z początku roku (por. Komunikat z dnia 1 stycznia br.), serdecznie zapraszam wszystkich wiernych naszej prastarej diecezji płockiej na centralne uroczystości Roku Jubileuszowego św. Stanisława Kostki. Uroczystościom w niedzielę po Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny – 19 sierpnia br. o godz. 15.00 przewodniczyć będzie Jego Eminencja Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. Godzinę przed Eucharystią będzie miał miejsce program ewangelizacyjny – „Powołani do świętości”.

Pragnę w tym dniu razem z Wami, Umiłowani, wyśpiewać Bogu hymn wdzięczności za ten niezwykły dar, jakim była i jest postać Młodzieniaszka z Rostkowa. Po 450 latach od jego śmierci powierzymy Mu ponownie nasz Kościół Płocki, a szczególnie młode pokolenie wyznawców Chrystusa. Ufam, że wraz z naszymi Kapłanami i Siostrami Zakonnymi licznie przybędziecie do miejsca urodzin św. Stanisława Kostki.

W oczekiwaniu na nasze spotkanie, przesyłam zapewnienie o mojej modlitwie
i z serca Wam błogosławię!

† Piotr Libera

Biskup Płocki.

Ogłoszenia – XVII Niedziela Zwykła rok B – 29.07.2018r.

 1. Przeżywamy dziś w Kościele XVII NZ B.
 2. We wtorek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, w środę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, a w sobotę wspomnienie św. Jana Marii Wianneya – patrona Proboszczów.
 3. W środę rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości i modlitwy w intencji wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich rodzin.
 4. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Jezusowego, w sobotę po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania loretańska. Za tydzień w niedzielę, po Mszy św. o godz. 10.00, adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja. Zapraszam asystę i dziewczynki sypiące kwiatkami.
 5. Zachęcam do zapisywania się na pieszą płocka pielgrzymkę do Częstochowy. Mam karty zgłoszeniowe. Gdyby ktoś nie mógł udać się pieszo może zapisać się na pielgrzymkę duchową.
 6. Zbliżają się nasze dożynki parafialne – 26 sierpnia. W tym roku przygotowują tę uroczystość i Starostami Dożynek są mieszkańcy Cholew i Wroninka.
 7. Bóg zapłać wszystkim tym, którzy troszczą się o nasz Kościół Parafialny. Dziękuję p. Adamowi, który kilka tygodni temu zakupił monitor do wyświetlania pieśni, a ostatnio zakupił urządzenia elektroniczne pomagające w śpiewie liturgicznym. Dziękuję również p. Adamowi za bardzo duże zaangażowanie w prowadzenie naszej internetowej strony parafialnej. Bóg zapłać.
 8. Urząd Gminy w Naruszewie i Pani Wójt zapraszają  18 sierpnia do Kryska na organizowany corocznie Festyn Rodzinny. W ramach Festynu: zawody rzutu ringo o puchar Wójta Gminy Naruszewo, zawody w dojeniu sztucznej krowy, ujeżdżanie sztucznego byka. Jedną z gwiazd muzycznych będzie zespół Playboys. Zgłoszenia chętnych do udziału w konkurencjach w Urzędzie Gminy w Naruszewie oraz w dniu Festynu. Przewidziane są atrakcyjne nagrody. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.
 9. Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku organizuje po raz 26 Pielgrzymkę Pieszą do Sierpca w dniach 12-13 sierpnia. Szczegóły w Parafii św. Maksymiliana i na plakacie.
 10. Także Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku organizuje trzydniową pielgrzymkę autokarową do sanktuarium św. Zdzisławy w Jabłonnem w Czechach w dniach 9-11 sierpnia. W programie również zwiedzanie Trzebnicy, Wrocławia, Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby, Książa, w Czechach Zamku Lemberk i skoczni mamuciej w Harachowie. Koszt pielgrzymki ze śniadaniami, obiadokolacjami, biletami wstępów, przejazdem i noclegiem 550zł. Zapisy w kancelarii Parafii św. Maksymiliana. Przy zapisie wpłata zaliczki 200zł, a pozostała kwota po 1 sierpnia.
 11. Poszerzajmy swoją wiedzę religijną i wiedzę na temat Kościoła powszechnego poprzez lekturę prasy katolickiej. Jest kolejny numer „Gość Niedzielny”.
 12. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii i parafianom, którzy mogą cieszyć się urlopami życzę miłego odpoczynku. Jednocześnie przypominam, że od Boga nie ma wakacji i każdy jest zobowiązany, wszędzie gdzie przebywa, uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii.

Ogłoszenia – XVI Niedziela Zwykła rok B – 22.07.2018r. 

 1. Przeżywamy dziś w Kościele XVI NZ B. Modlimy się za wszystkich kierowców. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Przy okazji poświęcenia są zbierane ofiary przeznaczone na pojazdy dla misjonarzy.
 2. Jutro wspomnienie św. Brygidy – Patronki Europy, we wtorek św. Kingi, w środę święto św. Jakuba Apostoła, a w czwartek wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców NMP. W piątek  o 20.30 zapraszam na Apel Jasnogórski – kolejną miesięcznicę po nawiedzeniu Obrazu MB Częstochowskiej. W następną niedzielę odpust w Krysku dlatego Msza św.- suma z godz. 12.00 – zostanie odprawiona o godz. 11.15.
 3. Zachęcam do zapisywania się na pieszą płocka pielgrzymkę do Częstochowy. Mam już karty zgłoszeniowe. Gdyby ktoś nie mógł udać się pieszo może zapisać się na pielgrzymkę duchową.
 4. Poszerzajmy swoją wiedzę religijną i wiedzę na temat Kościoła powszechnego poprzez lekturę prasy katolickiej. Jest kolejny numer „Gość Niedzielny”.
 5. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii i parafianom, którzy mogą cieszyć się urlopami życzę miłego odpoczynku. Jednocześnie przypominam, że od Boga nie ma wakacji i każdy jest zobowiązany, wszędzie gdzie przebywa, uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii.
 6. Urząd Gminy w Naruszewie i Pani Wójt zapraszają  18 sierpnia do Kryska na organizowany corocznie Festyn Rodzinny. W ramach Festynu: zawody rzutu ringo o puchar Wójta Gminy Naruszewo, zawody w dojeniu sztucznej krowy, ujeżdżanie sztucznego byka. Jedną z gwiazd muzycznych będzie zespół Playboys. Zgłoszenia chętnych do udziału w konkurencjach w Urzędzie Gminy w Naruszewie oraz w dniu Festynu. Przewidziane są atrakcyjne nagrody. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Karolek Górecki. Prośmy o siły i ulgę w cierpieniu dla Rodziny. Zdrowaś Maryjo…

Ogłoszenia XV Niedziela Zwykła rok B – 15.07.2018r.

 1. Przeżywamy 15 lipca w Kościele XIV NZ B. Po Mszy św. o godz. 10.00 nabożeństwo fatimskie.
 2. Jutro wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Na Mszy św. o godz. 18.00 modlitwa w intencji wszystkich, którzy noszą szkaplerz.
 3. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. poświęcę pojazdy. Będziemy się modlić za wszystkich podróżujących. Zapraszam zmotoryzowanych. Przy okazji poświęcenia, tradycyjnie, będą zbierane ofiary przeznaczone na pojazdy dla misjonarzy.
 4. Zachęcam do zapisywania się na pieszą płocka pielgrzymkę do Częstochowy. Mam już karty zgłoszeniowe. Gdyby ktoś nie mógł udać się pieszo może zapisać się na pielgrzymkę duchową.
 5. Zachęcam do poszerzania swojej wiedzy religijnej – nabywania i czytania prasy katolickiej – jest kolejny nr Gościa Niedzielnego i czasopismo Miłujmy się.
 6. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii i parafianom, którzy mogą cieszyć się urlopami życzę miłego odpoczynku. Jednocześnie przypominam, że od Boga nie ma wakacji i każdy jest zobowiązany, wszędzie gdzie przebywa, uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii.

Ogłoszenia – XIV Niedziela Zwykła rok B – 08.07.2018r.

 1. Przeżywamy dziś w Kościele XIV NZ B.
 2. W środę Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
 3. Zachęcam do poszerzania swojej wiedzy religijnej i na temat Kościoła powszechnego, do nabywania i czytania prasy katolickiej – jest kolejny nr Gościa Niedzielnego i Miłujcie się.
 4. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej i parafianom, którzy mogą cieszyć się urlopami życzę miłego odpoczynku. Jednocześnie przypominam, że od Boga nie ma wakacji i każdy jest zobowiązany, wszędzie gdzie przebywa, uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii.
 5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Stanisław Koniec. Wieczny odpoczynek…
 6. W minionym tygodniu zostały zamontowane boczne drzwi przy głównym wejściu. Koszt to 3300 zł. Bóg zapłać wszystkim tym, którzy o ten nasz wspólny dom się troszczą.
 7. W minioną niedzielę przeżywałem wyjątkowy dzień – wprowadzenia w obowiązki proboszcza parafii. Emocje były duże, a jeszcze większe pozytywne zaskoczenie, którego mogłem doświadczyć dzięki Wam – Parafianom parafii Radzymin. Pragnę jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować za tak miłe i serdeczne przyjęcie mnie do Waszej – Naszej wspólnoty parafialnej. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które składały życzenia: pani Wójt naszej Gminy, pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Radzyminku z nauczycielami, Przedstawicielom Rad i Ruchów parafialnych oraz osobom, które swoim zaangażowaniem sprawiły, że była to podniosła uroczystość: asyście procesyjnej, druhom strażakom, lektorom, ministrantom, pani katechetce z dziećmi, panu organiście z zespołem, panu kościelnemu i tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób sprawili, że od razu poczułem się jak u siebie w domu. Bóg zapłać.

ZACHĘTA BISKUPA PŁOCKIEGO PRZED WYRUSZENIEM 37 PIESZEJ PIELGRZYMKI DIECEZJI PŁOCKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

Umiłowani Diecezjanie! Drodzy Jasnogórscy Pielgrzymi! Za kilka tygodni, po raz trzydziesty siódmy wyruszy z Płocka na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej. Ten rok obchodzimy jako Rok św. Stanisława Kostki, w związku z okrągłą 450. Rocznicą jego śmierci. Wśród wielu ciekawych i godnych naśladowania cech Świętego z Rostkowa, warto zwrócić uwagę na to, że jego życiu ważną rolę odegrało piesze pielgrzymowanie. Aby osiągnąć swoje życiowe cele i marzenia, wyruszał w drogę. Uczy nas Stanisław, że do osiągnięcia pragnień potrzeba nieraz dużego wysiłku, także fizycznego, trzeba pokonania własnych słabości.

Ta wspomniana cecha św. Stanisława niech stanie się zachętą do podjęcia trudu tegorocznego pielgrzymowania na Jasną Górę. Niech towarzyszy nam myśl, że do wielkich rzeczy w życiu dochodzi się przez wysiłek, trud, czasem ból. Cieszy mnie, jako Biskupa Płockiego fakt, że co roku są chętni do podejmowania dzieła pieszej wędrówki. Wierzę, że ten trud jest nagradzany duchowymi łaskami dla samych pielgrzymów, ich rodzin i całej diecezji. Mam nadzieję, że przykład Pielgrzyma – świętego Stanisława, zachęci kolejnych ludzi, zwłaszcza młodych, do wędrówki na Jasną Górę.

Pielgrzymowanie do naszego narodowego Sanktuarium to podróż do Maryi, naszej Matki. Będą nam w niej towarzyszyły relikwie św. Stanisława Kostki, wielkiego czciciela Matki Bożej. Do Niej można zanieść to wszystko, co jest w naszych sercach – troski i radości – Jej zawierzyć, Jej pozostawić. Pielgrzymka uczy zaufania, miłości do Matki Bożej. Nie lękajmy się podjąć tego duchowego i fizycznego wysiłku.

Wszystkim pielgrzymom wędrującym na Jasną Górę oraz wspierającym ich pielgrzymom duchowym, udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa i zapewniam o mojej modlitwie.

Płock, dnia 11 czerwca 2018 r.

          Wasz Biskup Piotr

XII Niedziela Zwykła – 24 czerwca 2018.

 1. W środę o godz.20.30 Apel Jasnogórski – 33 miesiącznica.
 2. W czwartek o godz. 18.00 odprawię Mszę Świętą za przyczyną Św. Zdzisławy w intencji wszystkich Jej czcicieli.
 3. W piątek, 29 czerwca w naszej parafii uroczystość Odpustowa ku czci patronów naszej świątyni i naszej parafii;
  Św. Apostołów Piotra i Pawła. Wszystkich świętujących nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  Msze Święte o godz. 8.00; 10.00; 12.00 – SUMA ODPUSTOWA I O 18.00. Bardzo proszę o udział w procesji asystę i dziewczynki sypiące kwiaty
 4. Po ogłoszeniach nastąpi moment naszego pożegnania. W sobotę przestanę pełnić urząd proboszcza naszej parafii.
 5. W przyszłą niedzielę, 1 lipca rozpocznie pracę w parafii Ks. mgr GRZEGORZ BEDNARCZYK pracujący w Nasielsku.
  Zapraszam w imieniu Nowego Proboszcza i w swoim, na liturgiczne wprowadzenie w urząd proboszcza naszej
  parafii w niedzielę o godz. 12.00.
 6. W przyszłą niedzielę Msze Św. jak zawsze 8.00; 10.00 i 12.00.
 7. Wszystkim, rozpoczynającym wakacje i urlopy życzę dobrego wypoczynku. Niech Dobry Bóg wszystkich Was
  szczęśliwie prowadzi po wakacyjnych ścieżkach.

XI Niedziela Zwykła – 17 czerwca 2018.

 1. W piątek zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego, Msza Święta dziękczynna o godz.8:00.
  Zapraszam młodzież i dzieci, Waszych rodziców nauczycieli i wychowawców, pracowników szkół i wszystkich zainteresowanych wychowywaniem młodego pokolenia.
 2. Uroczystość Odpustową ku czci patronów naszej Świątyni i naszej Parafii św. Ap. Piotra i Pawła będziemy przeżywali jak zawsze 29 czerwca. W tym roku uroczystość przypada w piątek. Wszyscy, którzy będą świętować w tym dniu, zwolnieni są od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych
 3. W związku z moim przejściem na emeryturę, sprawozdanie złożę Wam Kochani Parafianie, w przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy Świętej. Pożegnam się z Wami w uroczystość Odpustową o godz. 12:00.
 4. Mój następca, Ks. mgr GRZEGORZ BEDNARCZYK przejmie obowiązki pasterza parafii w pierwszą niedzielę lipca, 1.07.2018 r. o godz. 12:00. Adoracji Najświętszego Sakramentu w tym dniu nie będzie.
  W imieniu Ks. Nominata GRZEGORZA BEDNARCZYKA i w swoim imieniu, zapraszam Was Drodzy Parafianie i Goście na Uroczystą Mszę Świętą Ingresową, by spotkać się z nowym pasterzem parafii.

NIECH BÓG WAM BŁOGOSŁAWI

X Niedziela Zwykła – 10 czerwca 2018.

 1. We wtorek naszą świątynię nawiedzą relikwie św. Stanisława Kostki.
  • O godz 17:45 uroczyste powitanie relikwii.
  • O godz. 18:00 Msza Św. w intencji dzieci młodzieży naszej parafii. Do udziału we Mszy Św. zapraszam wszystkie dzieci i młodzież a także Waszych rodziców i dziadków.
  • O godz.20:30 Apel ze Świętym Stanisławem Kostką.
  • W środę o godz. 9:00 Msza Św. dla starszych i chorych. Choroba i ciężar życia były stałymi towarzyszami Św. Stanisława.
  • O godz. 10:00 zapraszam na modlitwę różańcową. Przed godz. 11 pożegnamy relikwie Św. Stanisława i odwiozę do Naruszewa.
 2. Nasz Parafianin ufundował aparaturę do wyświetlania tekstów podczas Mszy Św. Za ten dar dziękuję. Bóg zapłać.
  Dziękuję też za użyczenie rusztowania i za pomoc w zawieszeniu tegoż urządzenia. dziękuję. Bóg zapłać.

NIECH BÓG WAM BŁOGOSŁAWI

IX Niedziela Zwykła – 03 czerwca 2018.

 1. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Msza św. błagalna o szczęśliwe zbiory. Podczas Mszy Św. poświęcenie wianków ziół i kwiatów.
 2. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 4. W sobotę o godz. 9:00 spowiedź przed Sakramentem Bierzmowania.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 12:00 J.E.Ks. Biskup Roman Marcinkowski udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania.
 6. W czwartek w parafii Św. Maksymiliana w Płońsku rozpocznie się nawiedzenie naszego dekanatu przez relikwie św. Stanisława Kostki. W naszej parafii będziemy przeżywać nawiedzenie z wtorku na środę w przyszłym tygodniu.

NIECH DOBRY BÓG WAM BŁOGOSŁAWI.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 20 maja 2018.

 1. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jutro też wspominamy św. Januarego. Tradycyjnie podziękujemy i poprosimy o opiekę św. Januarego. Zapraszam wszystkich parafian na dziękczynno-błagalną Mszę Świętą jutro o godz. 19:00 przed figurą św. Jana Nepomucena.
 2. W przyszłą niedzielę, w UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, kończymy okres wielkanocny.
  Kończy się też czas spowiedzi i komunii św. Katolicy, którzy nie spełnia tego obowiązku, na mocy przykazania kościelnego popełniają grzech śmiertelny.
 3. W przyszłą niedzielę odpust w Naruszewie. Ponieważ wypada abym jako sąsiad brał udział w odpuście od początku do końca w naszym kościele Msze Święte o godz. 8:00 ; 10:00 i o 16:00. Nie będzie sumy o godz.12:00.
 4. W czwartek 31 maja /za półtora tygodnia/ UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA. Proszę o przygotowanie ołtarzy w ustalonych miejscach /drugi ołtarz przygotowują strażacy/
 5. W sobotę o godz. 9:00 spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania /pierwsza próba/ – obowiązkowe.
 6. Zgłosił się do mnie Parafianin proponując zasponsorowanie aparatury do wyświetlania tekstów zamiast obecnego i zepsutego rzutnika. Koszt takiego urządzenia to 10 tyś zł. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie to na przyszłą niedzielę będziemy mieli to urządzenie.

DRODZY PARAFIANIE, GOŚCIE I WSZYSCY MI ŻYCZLIWI

26 lutego b.r. poprosiłem J.E.Księdza Biskupa Piotra Liberę o wyrażenie zgody na moje przejście na emeryturę i o zamieszkanie w Domu Księży Emerytów w Płocku. Taką zgodę otrzymałem i z dniem 1 lipca przechodzę na zasłużony odpoczynek. Zamieszkam w Domu Księży Emerytów w Płocku. Moim następcą jest Ks. mgr Grzegorz Bednarczyk pracujący w Nasielsku jako wikariusz. Radzymin będzie Jego pierwszą samodzielna placówką.
Niech Bobry Bóg błogosławi Nowemu Księdzu Proboszczowi.
Nasze pożegnanie planuję w UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ ŚW. AP. PIOTRA I PAWŁA.

Niech Dobry Bóg WAM błogosławi.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 13 maja 2018.

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O godz. 7:00 wyruszy z naszego kościoła piesza pielgrzymka do sanktuarium Batki Boskiej w Smardzewie.
 2. Przypominam, że Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży udzieli J.E. Ks. Biskup Roman Marcinkowski 10 czerwca podczas Mszy Św. o godz. 12:00.
 3. Nasza Parafia, w ramach obchodu ROKU ŚW. STANISŁAWA KOSTKI, będzie gościła JEGO relikwie 12 i 13 czerwca.
  Przebieg naszego spotkania z relikwiami ŚW. STANISŁAWA KOSTKI podam w przyszłą niedzielę.

VI Niedziela Wielkanocna – 6 maja 2018

 1. Dziś Msze Św. o godz. 9:00, 11:30, 16:00.
 2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
 3. W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Św. o godz. 10:00 procesja. Proszę asystę i dziewczynki sypiące kwiaty o udział w procesji.
 4. Również w przyszłą niedzielę o godz. 10:00 odprawię Mszę Św. o błogosławieństwo dla OSP z Radzymina jako wyraz mojej wdzięczności za ich wkład w życie naszej parafii.

Niech Wam Bóg błogosławi w dobrym przeżywaniu każdego dnia.

V Niedziela Wielkanocna – 29 kwietnia 2018

 1. We wtorek rozpoczniemy miesiąc maj. Miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Dziękuję za przystrojenie krzyży i figur przydrożnych. Zachęcam do śpiewania majowego przy figurach bądź w domach.
  Nabożeństwo majowe przed figurą Matki Bożej w grocie, przy kościele o godz. 20:00.
 2. W czwartek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Św. o godz. 8:00 i o godz. 10:00.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela maja. W czwartek uczcimy Jezusa Chrystusa Jedynego, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Proszę o modlitwę za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.
 4. W piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17:00.
  Przed godz. 18:00 wspólna adoracja i błogosławieństwo. Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania zapraszam na adorację i nabożeństwo.
 5. W sobotę nie będzie Nabożeństwa Różańcowego. Nie będzie też adoracji w niedzielę. Adoracja 13 maja.
 6. W sobotę o godz. 9:00 spowiedź przed Uroczystością Pierwszej Komunii Świętej i przed Uroczystością
  Odnowienia Obietnic Chrztu Świętego.
 7. W przyszłą niedzielę Msze Święte o godz. 9:00, 11:30 i o 16:00.
 8. INFORMACJE DLA KANDYDATÓW DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA I ICH RODZICÓW
  • Dziś po Mszy Św. o godz. 10:00 spotkanie w kościele.
  • Jutro rozpoczniecie CZAS SKUPIENIA o godz. 19:00 (potrwa do godz. 21:00).
  • We wtorek początek spotkania o godz. 10:00. Drugie spotkanie po południu o godz. 15:00.
  • We wtorek przewidziana spowiedź.
  • CZAS SKUPIENIA to bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia DUCHA ŚWIĘTEGO w Sakramencie Bierzmowania.

NIECH DOBRY BÓG WAM BŁOGOSŁAWI.

IV Niedziela Wielkanocna – 22 kwietnia 2018.

 1. W piątek zapraszam na Apel Jasnogórski na godz. 20:30 /już 31/
 2. W sobotę o godz.18:00 Nowenna do Św. Zdzisławy
 3. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10:00 spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania
 4. Przed Sakramentem Bierzmowania chciałbym aby kandydaci przeżyli krótkie rekolekcje.
  Początek 30 kwietnia /poniedziałek/ o godz. 19:00. Program na 1 maja podam w przyszłą niedzielę.
  Rekolekcje poprowadzi Ks. Marcin Sadowski student KUL.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 8 kwietnia 2018.

 1. Jutro Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie. Msza Św. o godz. 18:00.
 2. W piątek 33 rocznica święceń biskupich J.E. Księdza Biskupa Romana Marcinkowskiego. Proszę o modlitwę w intencji Ks. Biskupa Romana Marcinkowskiego.
 3. We wtorek o godz. 18:30 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do Uroczystości Odnowienia Chrztu Świętego
 4. W czwartek o godz. 18:30 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Świętej
 5. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania proszę o pozostanie w świątyni bezpośrednio po Mszy Świętej
 6. Sakramentu Bierzmowania udzieli kandydatom J.E.Ksiądz Biskup ROMAN MARCINKOWSKI dn. 10 czerwca 2018 r. /niedziela godz. 12:00/
 7. Z serca dziękuję Wszystkim, którzy sprawili, że święta Zmartwychwstania Pana Jezusa w naszej parafii miały godną i piękną oprawę:
  • Parafianom, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Bożego i tym którzy je zbierali
  • P. Izabeli i Łukaszowi Paładiczuk za projekt Ciemnicy i Grobu Bożego, za wybór kwiatów, P. Józefowi Rajewskiemu za pomoc w dekorowaniu
  • P. Marzannie Paładiczuk za wykonanie kompozycji kwiatowych
  • OSP z Radzymina za wystawienie warty przed Grobem Bożym
  • ZA GOTOWOŚĆ ASYSTY I DZIEWCZYNEK sypiących kwiaty do udziału w procesji
  • Panom niosącym krzyż, baldachim i prowadzącym kapłana w Wielki Piątek
  • Ministrantom i Lektorom jak zawsze z godnością pełniących służbę przy ołtarzu
  • P. organiście i zespołom za piękne śpiewanie
  • Rodzinie Państwa Grzelak z Wronina za ufundowanie nowych 2 proporców i jednej chorągwi, napisy zostały przeniesione ze starych a obrazy malarz wykonał takie same jak były do tej pory
  • Rodzinom; witającej i składającej podziękowanie J.E.Ks. BISKUPOWI ROMANOWI MARCINKOWSKIEMU za Mszę Świętą, Słowo Boże i udzielone błogosławieństwo dzieciom i wszystkim zgromadzonym
  • Uczestniczącym w Liturgii Najświętszych Tajemnic naszej wiary Parafianom i Gościom z serca DZIĘKUJĘ. BÓG ZAPŁAĆ
 8. Za wszystkie łaski, za piękno i dobro Świąt Zmartwychwstania Pańskiego niech PAN BÓG będzie uwielbiony.

NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ – 25 marca 2018.

 1. Z serca dziękuję za ofiary na kwiaty go Grobu Bożego i na potrzeby naszej świątyni. Dziękuję. Bóg zapłać.
 2. Wszystkim uczestnikom konkursu na najpiękniejszą palmę bardzo dziękuję. Dziękuję też organizatorom i fundującemu nagrody Urzędowi Gminy w Naruszewie. Dziękuję komisji oceniającej palmy. Bóg zapłać.
 3. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego została przeniesiona na 9 kwietnia.
 4. Dziś, wspomnieniem wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, rozpoczynamy rozważanie i świętowanie najważniejszej prawdy naszej wiary: MĘKI, ŚMIERCI i ZMARTWYCHWSTANIA naszego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa.
 5. Liturgię Wielkich Dni będziemy rozpoczynać o godz. 18:00
  • WIELKI CZWARTEK

   Dzień ustanowienia sakramentu kapłaństwa i Najświętszego Sakramentu. W Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej będziemy dziękować Panu Bogu za te nieogarnione dary Boskiej miłości do nas. Będę dziękował za dar kapłaństwa, którym mnie i ks. Mariusza Marciniaka Pan Bóg obdarował. Będę modlił się za naszych ministrantów. Po hymnie ‘Chwała na wysokości Bogu’ zamilkną dzwony organy, gong i dzwonki. Ministranci będą posługiwali się drewnianymi kołatkami aż do Liturgii Wielkiej Soboty.
   Po Mszy Świętej przeniesiemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do Ołtarza Wystawienia-Ciemnicy na pamiątkę konania w Ogrójcu i na pamiątkę przewodu sądowego przed Annaszem, Kajfaszem Herodem i Piłatem.

  • WIELKI PIĄTEK

   Obowiązuje post ścisły. W godzinach przed i po południowych zapraszam na adorację Pana Jezusa w Ciemnicy.
   Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18:00. Będziemy słuchać Słowa Bożego modlić się za świat, Kościół i za siebie. Będziemy adorować KRZYŻ . Ofiary złożone podczas adoracji są przeznaczone na utrzymanie Grobu Bożego i na pomoc katolikom w Ziemi Świętej. Po Komunii Świętej uroczyście przeniesiemy Pana Jezusa do Grobu Bożego. Proszę o wystawienie warty honorowej druhny i druhów z OSP z Radzymina.
   O udział w procesji proszę Panów niosących krzyż, baldachim i prowadzących kapłana.
   O godz. 21:00 zaśpiewamy Gorzkie Żale i zakończymy adorację.

  • WIELKA SOBOTA

   Zachowajmy tradycyjnie wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Adorację Pana Jezusa w Grobie rozpoczniemy o godz. 8:00 Poświęcenie pokarmów o godz. 9:00, 11:00, 13:00, 15:00 i przed 18:00.
   Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 18:00 obrzędem poświęcenia ognia przed kościołem.
   Proszę o przyniesienie świec /zabezpieczonych by nie zachlapać ławek/. Będziemy wspominać swój własny chrzest. Na zakończenie Liturgii poświęcę nowe proporce i nową chorągiew.
   O godz. 21:00 zespół zaprasza nas na wspólna adorację. Składać się na nią będą pieśni i rozważania.
   O godz. 22:00 zakończymy adorację.

  • WIELKA NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE

   O godz. 6:00 wyruszymy w uroczystej procesji aby obwieścić światu że Chrystus Zmartwychwstał. o udział w procesji proszę asystę i dziewczynki sypiące kwiaty. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 8:00.

  • II DZIEŃ ŚWIĄT

   O godz. 12:00 J. E. Ks. Biskup Roman Marcinkowski odprawi Mszę Świętą o błogosławieństwo Boże dla wszystkich dzieci począwszy od tych, które matki noszą pod sercem. Zapraszam rodziców z dziećmi.

Niech Dobry Bóg pomoże Wam wszystkim w przygotowaniu świątecznego stołu i duszy na przyjęcie Zmartwychwstałego Pana Jezusa.
Do zobaczenia w WIELKIE DNI podczas Liturgii.

V Niedziela Wielkiego Postu – 18 marca 2018

 1. W czwartek od godz. 9:00 do 17:00 można do kościoła przynosić palmy konkursowe. W piątek zostaną
  ocenione. W niedzielę o godz. 9:45, w kościele zostaną ogłoszone wyniki konkursu i będą wręczone nagrody.
  Nagrody dla szkół ufundował Urząd Gminy w Naruszewie.
 2. W sobotę o godz. 14:30 do plebanii zapraszam rodziców z dziećmi kl. III krawiec zmierzy dzieci by uszyć stroje komunijne
 3. W czwartek powróciły do kościoła wielkie drzwi /przeszklone/ po konserwacji i renowacji. Kolejne drzwi stolarz zabierze po świętach.
 4. W czwartek Urząd Marszałkowski przelał na konto naszej parafii w Banku Spółdzielczym w Załuskach 142 552,73 zł. W piątek tą kwotą i 25 553,89 zł z kasy parafialnej, w sumie 168 106,62 zł, spłaciłem kredyt zaciągnięty by zapłacić wykonawcom konserwacji i renowacji trzech ołtarzy.
 5. W przyszłą niedzielę rozpamiętywanie męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa.
  Niedziela Palmowa. Uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, uczcimy przed sumą, poświęceniem palm i procesją wokół kościoła.
 6. Nabożeństwa, w których będziemy świętować tajemnice naszego zbawienia, rozpoczniemy o godz. 18:00.
 7. Po Mszy Św. można kupić palmy zrobione przez nasze dzieci ze Szkoły Podstawowej w Radzyminku – 15zł.

IV Niedziela Wielkiego Postu – 11 marca 2018

 1. Droga Krzyżowa w piątek o godz.16:30
 2. Gorzkie Żale w niedzielę po sumie
 3. Z serca dziękuję za złożone ofiary na kościół. Bóg zapłać
 4. W sobotę wszystkie siedziska ławek w naszym kościele zostały ocieplone. Podobnie i 2 konfesjonały.
  Za ten dar dziękuję Pewnej Rodzinie z Bogusławic. Bóg zapłać.
 5. Zachęcam rodziny do udziału w konkursie „Palma Wielkanocna 2018 r.”

II Niedziela Wielkiego Postu – 25 luty 2018

 1. We wtorek o godz. 20:30 Apel Jasnogórski ku uczczeniu Nawiedzenia naszej parafii przez Kopię Cudownego Obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej
 2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek sobota i niedziela marca
  • W czwartek uczcimy Jezusa Chrystusa jako Jedynego, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
   Proszę o modlitwę za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne
  • W piątek uczcimy Najświętsze Serce Jezusowe a w sobotę Niepokalane Serce Najświętszej Maryji Panny

  Dni te połączymy z naszymi Rekolekcjami Wielkopostnymi

 3. Rekolekcje będziemy przeżywać w piątek w sobotę i w niedzielę /2,3,4 marca/PROGRAM REKOLEKCJI 
  • PIĄTEK
   • godz. 9:00 – Msza Św. z nauką ogólną
   • godz.11:00 – Msza Św. z nauką dla dzieci
   • godz. 16:30 – Droga Krzyżowa
   • godz. 17:00 – Msza Św. z nauką ogólną
  • SOBOTA
   • godz. 9:00 – Msza Św. z nauką dla chorych i starszych. Podczas Mszy Św. udzielimy SAKRAMENTU CHORYCH
   • godz. 11:00 – Msza Św. z nauką dla dzieci z całej parafii
   • godz. 17:00 – Msza Św. z nauką ogólną
  • NIEDZIELA
   • godz. 8:00 – Msza Św. z nauką ogólną
   • godz.10:00 – Msza Św. z nauką dla dzieci
   • godz.11:40 – Msza Św. kończąca Rekolekcje Wielkopostne
  •  
 4. Sakrament Pokuty w piątek i w sobotę przed każdą Mszą Św.
 5. Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania przychodzą każdego dnia na wybraną przez siebie Mszę Św.
 6. W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu
 7. W środę poświęciłem nowe tabernakulum a grupa parafian ustawiła je w miejscu starego tabernakulum.
  Za pomoc dziękuję z całego serca. Bóg zapłać.
 8. Rodzina z Cempkowa złożyła w darze fioletowy ornat. Dziękuję . Bóg zapłać.
 9. Dziękuję za za ofiary na kościół. Bóg zapłać.

I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Droga Krzyżowa w piątek o godz.16:30. Drogę Krzyżową poprowadzą dzieci. Wraz ze Św. Stanisławem pójdziemy śladami Pana Jezusa.
  Będziemy modlić się za dzieci polecając je opiece Św. Stanisława Kostki. Zapraszam wszystkie dzieci z rodzicami
 2. Gorzkie Żale w niedzielę po sumie
 3. Rekolekcje Wielkopostne będziemy przeżywać 2, 3 i 4 marca

Niech Bóg Wam błogosławi w podejmowaniu dzieła nawrócenia.

VI Niedziela Zwykła – 11 luty 2018

 1. W środę rozpoczniemy Wielki Post. Msze Św. o godz. 8:00, 10:00 i o 17:00. Podczas Mszy Św. obrzęd posypania głów popiołem.
  W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tzn. jeden posiłek do syta a dwa razy można się tylko posilić.
 2. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16:30
 3. Gorzkie Żale w niedzielę po sumie
 4. Wielki Post to czas nawracania się, czas porzucania grzechów. czas naprawy naszych relacji z Panem Bogiem i z człowiekiem (zachęta do wyrzeczeń)

V Niedziela Zwykła – 04 luty 2018.

 1. Powróciły już wszystkie ławki po odnowieniu. Stolarz wziął wewnętrzne – oszklone drzwi do konserwacji i renowacji.
 2. Mamy już nowe tabernakulum. Zanim zostanie zamontowane można je oglądać.
 3. W piątek 9 lutego o godz. 19:00 w par. Św. Michała Archanioła K S M organizuje spotkanie ewangelizacyjne dla młodzieży. Spotkania są prowadzone wg konspektów przygotowanych przez Krajowe Duszpasterstwo Młodzieży.
  Spotkania są oparte na fragmentach Ewangelii związanych z Maryją. Zachęcam młodych parafian do udziału w spotkaniu.
 4. W sobotę o godz. 9:00 spotkanie w naszym kościele z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszam
  także Czcigodnych Rodziców.

IV Niedziela Zwykła – 28 stycznia 2018.

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela lutego.
  • W piątek Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Św. o godz. 10.00 i o godz. 17.00. Podczas Mszy Świętych poświęcenie gromnic.
  • w piątek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja. Przed godz. 17.00 wspólna adoracja i błogosławieństwo.
  • Spowiedź uczniów kl II w środę a kl III w czwartek od godz. 17.30 do 18.00.
  • W sobotę uczcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O przewodniczenie modlitwie różańcowej proszę Koło Różańcowe z Radzymina. Odmówimy Tajemnice Światła.
  • W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Z serca dziękuję mieszkańcom Wróblewa, Wroninka, Beszyna, Radzymina i Wichorowa za ciepłe przyjęcie nas po kolędzie,za rozmowy, poczęstunki,ofiary i podwożenie. Bóg zapłać.
 3. W tym tygodniu zakończyliśmy nasze kolędowe spotkania. Wszystkim parafianom za serdeczne przyjęcie mnie i kapłanów mnie wspomagających, za wspólną modlitwę, rozmowy, poczęstunki, ofiary i podwożenie bardzo dziękuję.
 4. Bóg Wam zapłać Kochani Parafianie.

III Niedziela Zwykła – 21 stycznia 2018.

 1. Kolęda w tym tygodniu:
  • 22 stycznia /poniedziałek/
   1. Wróblewo Wieś i Beszyno od P. Pierścińskiego do P. Raczkowskich.
   2. Wroninko od P. Zmysłowskich do P. Salak.
  • 23 stycznia /wtorek/
   1. Wróblewo od P. Walczaków w stronę Bloku i Blok
   2. Wróblewo od P. Słupeckiej w stronę Bloku i Blok
  • 24 stycznia /środa/
   1. Radzymin od P. Zielińskich do P. Nurzyńskiej.
   2. Radzymin od P. Koćmierowskich do P. Rutkowskich.
  • 25 stycznia /czwartek/
   1. Wichorowo od P.Kwiatkowskiej do P. Koniec.
 2. Rodziny, które nie mogły mnie przyjąć w wyznaczonym terminie a chcą przeżyć spotkanie kolędowe
  proszę o zgłoszenie się do mnie. Rodziny te odwiedzę w niedzielę po sumie.
 3. Mieszkańcom Stachowa, Cholew, Radzyminka, Skrzynek, Wichorowa i części Radzymina z serca dziękuję za życzliwe przyjęcie mnie, rozmowy, poczęstunki,ofiary i podwożenie . Bóg zapłać.
 4. Za złożone ofiary na kościół wszystkim z serca dziękuję. Bóg zapłać,
 5. Stolarz do odnowy zabrał już ostatnie ławki. Po niedzieli będziemy mieli już wszystkie ławki odnowione.
 6. Za wszystko dobro, które dzieje się w naszej Parafii niech Pan Bóg będzie uwielbiony.
 7. Dzieciom i młodzieży, waszym rodzicom życzę wspaniałego wypoczynku.
 8. Was wszystkich niech prowadzi po codziennych drogach Boże błogosławieństwo.

II Niedziela Zwykła – 14 stycznia 2018.

 1. W kolędowaniu będzie pomagał mi ks. Krzysztof Toczyski. Prowadził u nas rekolekcje przed peregrynacją Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, ostatnie rekolekcje adwentowe. Prowadzi również Apel Jasnogórski.
 2. Kolęda w tym tygodniu:
  • 15 stycznia /poniedziałek/
   1. Stachowo od P. Zalewskiego do P. Wątkowskich.
   2. Cholewy od P. Zaciewskich do P. Traczyk.
  • 16 stycznia /wtorek/
   1. Cholewy od P. Klimczewskich do P. Gołębiewskich.
   2. Radzyminek od P. Mączyńskiej rodziny mieszkające przy szosie nr. 50
   następnie od strony Cholew.
  • 17 stycznia /środa/
   1. Skrzynki od P. Lipskich do P. Wiśniewskich.
   2. Radzymin od P. Liberadzkiej do P. Szcześniaka.
  • 18 stycznia /czwartek/
   1. Radzymin od P. Góreckich do P Tabakowej.
   2. Radzymin od P. Białkowskich do P. Krupińskich.
  • 19 stycznia /piątek/
   1. Radzymin od P. Zielińskich do P. Nurzyńskich.
   2. Radzymin od P. Koćmierowskich do P. Rutkowskich.
  • 20 stycznia /sobota/
   1. Wichorowo od P. Bartnickich do P. Koprów.
   2. Radzymin od P. Grenadier do P. Podlaskich.
  • 22 stycznia/ przyszły poniedziałek/
   1. Wróblewo Wieś i Beszyno od P. Pierścińskiego.
   2. Wroninko.

  Początek kolędy o godz. 9:00. Pan Łukasz rozpocznie kolędowanie o godz. 8:00.

Niech Bóg nam błogosławi.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 7 stycznia 2018.

 1. Dziś kończymy okres Bożego Narodzenia. Od jutra będziemy przeżywać Okres Zwykły.
 2. Wszystkim rozpoczynającym ferie i urlopy życzę udanego wypoczynku.
 3. Kolęda w tym tygodniu:
  • poniedziałek Jeżewo od P. Mikusek do P. Karpińskiego
  • wtorek Jeżewo od P. Gołębiewskich do P. Jeznach
  • środa Jeżewo od P. Kozera do P. Kacperskich
  • czwartek Skrzynki od P. Ledzion do P. Tatarka
  • sobota Wronino od P. Królak do P. Sabalskiej
  • w przyszły poniedziałek Stachowo

Niech Bóg nam błogosławi.

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 31 grudnia 2017.

 1. Dziś o godz. 12:00 Msza Święta dziękczynna za wszystkie łaski jakie otrzymaliśmy w kończącym się dziś roku 2017.
 2. O północy przywitamy Nowy Rok 2018. Zachowajmy ostrożność, umiar i bezpieczeństwo.
 3. Jutro Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze Św. 10:00, 12:00, 16:00.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela stycznia.
  • W czwartek uczcimy Jezusa Chrystusa
  • W piątek uczcimy N.S.P. Jezusa. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, prywatna adoracja, przed 17:00 wspólna adoracja i błogosławieństwo i Msza Św.
  • Spowiedź w środę dla kl. II a w czwartek dla kl. III
 5. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze Św. o 8:00 , 10:00 i o 12:00.
 6. Przyszła niedziela to niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po sumie wspólna adoracja i błogosławieństwo.
 7. Z serca dziękuję za złożone ofiary na prowadzone prace w naszym kościele. Bóg zapłać.
 8. Kolęda w tym tygodniu:
  • wtorek Bogusławice od strony Jeżewa
  • środa Bogusławice od strony Woźnik
  • czwartek Pruszyn i Woźniki I część
  • piątek Woźniki II część w stronę Bogusławic

  Początek kolędy o godz. 9:00.

Niech Bóg Wam błogosławi.

Święto Św. Szczepana – 26 grudnia 2017.

 1. Jutro o godz. 20:30 Apel Jasnogórski – 27.
 2. W czwartek Nowenna do Św. Zdzisławy.
 3. Najbliższa niedziela to Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jednocześnie jest to ostatni dzień roku 2017.
  Na sumie o godz. 12:00 podziękujemy Panu Bogu za wszystkie łaski otrzymane w tym roku.
 4. 1 stycznia Msze Św. o godz. 10:00, 12:00 i o 16:00
 5. W czwartek rozpoczniemy kolędowe spotkania:
  • czwartek Cempkowo od P. Karwowskich
  • piątek Cempkowo od P. Zalewskiej
  • sobota Michałowo od Rodziny P. Gniazdowskiej
  • 2 stycznia /wtorek/ Bogusławice od Jeżewa
  • 3 stycznia /środa/ Bogusławice od Woźnik

Na nasze spotkania niech nam Bóg błogosławi.

Niech te święta Bożego Narodzenia będą źródłem mocy i radości w codziennym życiu każdego z Was Drodzy
Parafianie i Goście. Szczęśliwie wracajcie do swoich domów. Z Bogiem.

IV Niedziela Adwentu – 24 grudnia 2017.

  1. Dziś przed wieczorem kończy się czas Adwentu.
  2. Dziś nie będzie Mszy Św. o godz.12:00.
  3. Wieczerzą Wigilijną rozpoczniemy świętowanie tajemnicy Bożego Narodzenia.
  4. O godz. 21:30 śpiewanie kolęd pod przewodem naszego Zespołu.
  5. O godz. 22:00 Pasterka. Po Pasterce będziemy mieli czas na śpiewanie kolęd w naszych domach.
  6. W pierwszy i drugi dzień świąt Msze Św. o 8:00, o 10:00 i o 12:00.
  7. W nowy Rok 1 stycznia Msze Św. o godz. 10:00, o godz.12:00 i o godz.16.
  8. Wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpocznę w :
   • czwartek Cempkowo od P. Karwowskich do P. Antoszewskich
   • piątek Cempkowo od P. Zalewskiej do P. Banasiak
   • sobota Michałowo

III Niedziela Adwentu – 17 grudnia 2017.

   1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Bożego Narodzenia.
    W tym przedświątecznym zabieganiu pamiętajmy, że to Jezus Chrystus jest najważniejszy i to On jest celem wszystkich naszych przedświątecznych zmagań.
   2. W przyszłą niedzielę Msze Święte odprawię o godz. 8:00 i o godz.10:00 . Sumy o godz. 12:00 nie będzie.
    Po zakończeniu Adwentu, wieczorem zasiądziemy do stołu by spożyć wieczerzę wigilijną. Rozpocznijmy ją odczytaniem fragmentu z Ewangelii wg Św. Łukasza o narodzeniu Chrystusa. Głowa Rodziny niech rozda chleb-opłatek i złoży wszystkim życzenia. Następnie wszyscy wzajemnie dzieląc się opłatkiem składają sobie życzenia. Podczas Wieczerzy nie może być pity alkohol. Dlaczego? Ponieważ Wieczerza ma charakter religijny.
    Jest uczczeniem narodzin Zbawiciela i Wieczerzą rozpoczynamy Świętowanie tej tajemnicy. Tradycyjnie zachowajmy post.
   3. O godz. 22:00 PASTERKA
   4. W pierwszy i drugi dzień Świąt Msze Święte o 8:00, 10:00 i o 12:00.
   5. Niech Bóg Wam błogosławi w przygotowaniach do świętowania Narodzenia Zbawiciela.

II Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2017.

   1. Msza Św. “Roratnia” w poniedziałek we wtorek i w środę o godz. 17:00.
   2. Dziś po każdej Mszy Św. zbiórka ofiar w ramach akcji ‘’ Pomoc Kościołowi na Wschodzie ‘’.
   3. Z serca dziękuję za złożone ofiary na kościół. Bóg zapłać.
   4. Wigilię Bożego Narodzenia będziemy przeżywać 24 grudnia w niedzielę. Będą Msze Święte o godz. 8:00 i o 10:00.
    Nie będzie Mszy Św. o godz. 12:00 . Pasterka o godz. 22:00.
   5. O wykonanych pracach poinformowałem J.E.Księdza Biskupa Piotra Liberę. Otrzymałem pismo następującej treści:
     

    Czcigodny Księże Proboszczu.

     

       Potwierdzam odbiór korespondencji z dnia 15 listopada br. Z uwagą zapoznałem się ze sprawozdaniem
    z wykonanych prac konserwacyjno-renowacyjnych trzech ołtarzy. Cieszę się, że świątynia radzymińska
    została wymalowana i posiada odnowione; chrzcielnicę, ambonę i stacje Drogi Krzyżowej. Gratuluję
    serdecznie również ukończonych prac remontowych na budynku gospodarczym.
    Niech Pan Jezus błogosławi w realizacji dalszych zamierzeń.

    Z pozdrowieniami i życzeniami dobrego przeżycia czasu Adwentu –

     

    + Piotr Libera

I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017.

   1. W tym tygodniu pierwszy czwartek . Uczcimy Jezusa Chrystusa Wiecznego i Jedynego Kapłana. Proszę o modlitwy za
    kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.
   2. Powróciły odnowione trzy ławki /w sumie już 5/. Do odnowy oddałem kolejne pięć ławek.
   3. Na cmentarzu grzebalnym wykonaliśmy ponad 60m2 chodnika w stronę krzyża.
   4. Wykonaliśmy w plebanii prace zabezpieczające przed zaciekami spowodowanymi przez deszcz. Panu Pawłowi Dolińskiemu z Bogusławic, za ich wykonanie gratis dziękuję. Bóg zapłać.
   5. Za złożone ofiary na kościół z serca dziękuję. Bóg zapłać.
   6. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy nowy Rok liturgiczny. Pierwszy okres to Adwent. Będzie trwał do Wigilii Bożego Narodzenia.
   7. W piątek w sobotę i w niedzielę będziemy przeżywać Rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je ks. Krzysztof Toczyski – ze Zgromadzenia Księży Salezjanów z Czerwińska. Oto program:
    • P I Ą T E K 8 grudnia 2017 r.
     • godz. 9.00 Msza Św. z nauką ogólną.
     • godz. 11.00 Msza Św. z nauką dla dzieci.
     • godz. 17.00 Msza Św. z nauką ogólną.
    • S O B O T A 9 grudnia 2017 r.
     • godz. 9.00 Msza Św. z nauką dla ludzi starszych i chorych
     • godz. 11.00 Msza Św. z nauką dla dzieci.
     • godz. 17.00 Msza Św. z nauka ogólną.
    • N I E D Z I E L A 10 grudnia 2017 r.
     • godz. 8.00 Msza Św. z nauką ogólną.
     • godz. 10.00 Msza Św. z nauką dla dzieci.
     • godz. 12.00 Msza Św. z nauką kończącą rekolekcje.

    Spowiedź w piątek i w sobotę przed każdą Mszą Świętą.Proszę o modlitwę o udane rekolekcje. Obyśmy wszyscy przygotowali się na święta Bożego Narodzenia i na spotkanie z Panem Bogiem w wieczności. Niech Bóg nam błogosławi.

XXXIV Niedziela Zwykła – 26 listopada 2017. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

   1. W poniedziałek o godz. 20:30 Apel Jasnogórski (już 26).
   2. We wtorek nowenna do Świętej Zdzisławy o godz. 17:00
   3. W środę od godz. 17:30 do 18:30 spowiedź kandydatów do Sakramentu bierzmowania z kl. II a w czwartek z kl. III również od godz. 17:30 do godz.18:30.
   4. W piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. O godz. 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja.
    O godz. 16:50 wspólna adoracja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
   5. W sobotę o godz. 10:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo różańcowe. O przewodniczenie proszę Koło Żywego Różańca z Wichrowa. Odmówimy tajemnice radosne.
   6. W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu.
   7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy czas zwany Adwentem. Jest to czas radosnego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia i na ostateczne spotkanie z Panem Bogiem w wieczności.
   8. Rekolekcje adwentowe poprowadzi znany nam Ks. Krzysztof Toczyski – Salezjanin z Czerwińska.
   9. W dniach od 8 do 10 grudnia w Płocku odbędą się rekolekcje dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania . Chętnych zapraszam do kontaktu z przedstawicielami KSM (KATOLICKIE STOWARZYSZENIE MŁODZIEŻY)
   10. Z serca dziękuję za złożone ofiary na kościół. Bóg zapłać.
   11. Jeszcze raz z głębi serca dziękuję wszystkim Drogim Parafianom i Miłym Gościom za ofiary, za każdą pomoc, za modlitwę i za życzliwość. Dzięki dobroci Waszego serca mogliśmy wykonać to wielkie dzieło odnowy naszej świątyni.
    Niech odnowiona świątynia służy chwale Bożej i pożytkowi wszystkich, którzy będą się tu modlili.
   12. Tabernakulum jest w trakcie realizacji. Wróciły już dwie odnowione ławki a zabrane zostały kolejne trzy.

Niech Bóg Wam błogosławi.

XXXIII Niedziela Zwykła – 19 listopada 2017.

   1. Niedziela dzisiejsza dla naszej parafii jest wyjątkowa a wręcz historyczna. O godz. 12:00 J.E. Ksiądz Biskup Mirosław Milewski odprawi Mszę Świętą dziękczynną za wszystko co Dobry Bóg pozwolił nam dokonać w naszej świątyni.
    Wraz z J.E. Księdzem Biskupem podziękujemy Panu Bogu za:

    • wymalowanie całego kościoła,
    • renowację i konserwację : chrzcielnicy, ambony, stacji Drogi Krzyżowej, żyrandoli i kinkietów
    • konserwację i renowację ołtarza głównego i dwu ołtarzy bocznych wraz z obrazami.

    Będziemy prosić J.E. Księdza Biskupa o poświęcenie w/w dzieł i o umocnienie nas, naszych dzieci Słowem Bożym i błogosławieństwem.

   2. Wszystkim Drogim Parafianom i Miłym Gościom z serca dziękuję za pomoc materialną i duchową w realizacji w/w dzieł. Bóg zapłać.

XXXII Niedziela Zwykła – 12 listopada 2017.

   1. W piątek, pięcioosobowa komisja wysoko oceniła prace i podpisała dokument odbioru wykonanych prac przy ołtarzach naszego kościoła. Komisja nie zgłosiła żadnych negatywnych uwag.
    Wszystkim, którzy swoimi ofiarami i wielką życzliwością sprawili, że mogliśmy w ciągu 2 lat wykonać tak wielkie dzieła: malowanie kościoła, konserwacja i renowacja chrzcielnicy, ambony, stacji Drogi Krzyżowej, na budynku gospodarczym wymieniliśmy pokrycie dachu z eternitu na blachę. W tym tygodniu zostanie odnowione prezbiterium, są w procesie odnowy ławki i zamówiliśmy nowe, pancerne, ogniotrwałe tabernakulum. Niech Dobry Bóg Wam wszystkim za dobroć obficie wynagrodzi. Dziękuję. Bóg zapłać.
    Wota, które dotychczas wisiały na obrazie i obok obrazu będą umieszczone na dwóch tablicach zawieszonych w prezbiterium.
   2. W przyszłą niedzielę o godz. 12:00 J.E. Ksiądz Biskup Mirosław Milewski odprawi Mszę Św. dziękczynną i poświęci wszystkie wykonane dzieła. Na tę uroczystość zapraszam wszystkich Drogich Parafian i Gości. Liczę na udział uczniów kl. III i IV oraz kandydatów do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami.
   3. Dziękuję za złożone ofiary.

XXXI Niedziela Zwykła – 5 listopada 2017.

   1. Msze Św. w tym tygodniu o godz. 17:00.
   2. W miniony piątek /3 listopada/ zakończone zostały prace konserwatorskie i renowacyjne naszych ołtarzy. W najbliższy piątek przewidziany jest odbiór prac przez komisję do tego powołaną. Wszystkim, którzy przyczynili się o tego wielkiego dzieła składam z serca płynące DZIĘKUJĘ BÓG ZAPŁAĆ. W niedzielę, 19 listopada o godz. 12:00, J. E. Ksiądz Biskup Mirosław Milewski poświęci to wszystko co w naszym kościele zostało odnowione – całe wnętrze kościoła. Zapraszam wszystkich parafian i Miłych Gości na tę uroczystość.
   3. W sobotę o godz. 11:00 spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania.

XXX Niedziela Zwykła – 29 października 2017. Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego

   1. Nabożeństwo Różańcowe w poniedziałek i wtorek o 16:30.
   2. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. W kościele Msza Św. o godz. 8:00. O godz. 10:00, w kościele, rozpoczniemy modlitwę różańcową za naszych zmarłych i w procesji pójdziemy na cmentarz. O 10:30 procesja żałobna na cmentarzu. O godz. 11:00 Msza Św. w intencji naszych zmarłych. O godz. 17:00 na cmentarzu modlitwa różańcowa za naszych zmarłych.
    • W czwartek, pierwszy czwartek listopada, będziemy przeżywać Dzień Zaduszny. Dzień poświęcony duszom cierpiącym w czyśćcu . Msze Św. o godz. 8:00 i o 17:00.
    • Od 1 do 8 listopada włącznie można uzyskać odpust zupełny i ofiarować tylko za zmarłych. W tym celu należy: być w stanie łaski uświęcającej, nawiedzić kościół, pomodlić się / Ojcze nasz, Wierzę w Boga i według intencji Ojca Świętego np. Pod twoją obronę, można też pomodlić się jakąkolwiek modlitwą w intencji zmarłych/.
   3. W pierwszy piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. O godz. 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i przed Mszą Św. litania do Serca Pana Jezusa i błogosławieństwo. Obchodzących pierwsze piątki zapraszam do spowiedzi w poniedziałek kl. II i wtorek kl. III od godz. 16:00 do 17:00. W piątek zapraszam na Mszę Św. o 17:00.
   4. W sobotę ze względu na możliwe prace wykończeniowe przy naszych ołtarzach nie będzie spotkania modlitewnego Kół Różańcowych.
   5. W niedzielę wspólna adoracja adoracja Najświętszego Sakramentu.
   6. Z serca dziękuję za ofiary złożone na kościół. Bóg zapłać.
   7. Odbiór prac konserwatorskich i restauratorskich ustaliłem a strony zaakceptowały na 10 listopada.
   8. Wczoraj stolarz zabrał dwie ławki do odnowienia.
   9. Niech Bóg Wam błogosławi w odwiedzinach grobów Waszych bliskich.

XXIX Niedziela Zwykła – 22 października 2017.

   1. Msza Św. w dni powszednie (od jutra) o godz. 17:00.
   2. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 16:30.
   3. Przypominam kandydatom do Sakramentu Bierzmowania o udziale w nabożeństwie różańcowym – jeden raz w tygodniu.
   4. W piątek 25 miesiącznica Peregrynacji Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w naszej parafii. Apel Jasnogórski o godz. 20:30.
   5. W sobotę Nowenna do Św. Zdzisławy.
   6. W przyszłą niedzielę wypominki na początku każdej Mszy Św.
   7. W Uroczystość Wszystkich Świętych w kościele Msza Św. o godz. 8:00. O godz. 10:00 rozpoczniemy w kościele różaniec za zmarłych i w procesji wyruszymy na cmentarz grzebalny. O godz. 10:30 rozpoczniemy modlitwy za zmarłych. Ok. godz. 11:00 Msza Św. na cmentarzu w intencji naszych zmarłych.
   8. W piątek szczególny dzień naszej parafii, zostaną zakończone prace przy konserwacji i renowacji naszych ołtarzy. Proszę o modlitwę o szczęśliwe ich zakończenie.
   9. W tym tygodniu chcę zakupić nagłośnienie przenośne na cmentarz.
   10. Pan stolarz obiecał mi, że w tym tygodniu zacznie odnawianie ławek.
   11. Niech Pan Bóg nam błogosławi.

XXVIII Niedziela Zwykła – 15 października 2017.

   1. W środę /11.X/ rozpoczęliśmy prace konserwatorskie i restauratorskie głównego ołtarza. Wczoraj /14.X/ wróciły, po konserwacji i renowacji, ołtarze boczne. Pozostaje tylko sprawa ich zmontowania. Są piękne. Ocena należy do Was Drodzy Parafianie bo to Wam będą one służyły.
   2. W czwartek obradowała Rada Gospodarcza naszej parafii. Po zapoznaniu się ze stanem finansów została podjęta decyzja o zakupie nowego tabernakulum i o odnowieniu wszystkich dużych ławek.
   3. Poświęcenie wnętrza kościoła planujemy na 19 listopada na godz. 12:00. Uroczystości będzie przewodniczył J.E.Ks. Biskup Mirosław Milewski.
   4. W uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu grzebalnym procesja żałobna rozpocznie się o godz. 10:30 a Msza Św. o godz. 11:00. W kościele będzie Msza Św. o godz. 8:00

XXVII Niedziela Zwykła – 8 października 2017.

   1. W poniedziałek wspomnienie błogosławionego Wincentego Kadłubka, Biskupa, w piątek wspomnienie błogosławionego Honorata Koźmińskiego, Zakonnika.
   2. Dziś Kościół w naszej Ojczyźnie przeżywa XVII Dzień Papieski – żywy pomnik ku czci św. Jana Pawła II. Po każdej Mszy Św. przed świątynią zbiórka ofiar na pomoc młodzieży wybitnie uzdolnionej, która z racji materialnej sytuacji rodzinnej nie mogłaby podjąć studiów. Ofiarodawcom składam Bóg zapłać.
   3. Wczoraj t.zn. w sobotę konserwator poinformował mnie, że prace przy głównym ołtarzu rozpocznie w środę t.j. 11 października. Ołtarze boczne wrócą po przyszłej niedzieli.
   4. Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania będą mieli spotkanie w sobotę o godz. 18:30

XXVI Niedziela Zwykła – 1 października 2017.

   1. W poniedziałek wspomnienie św. Aniołów Stróżów,
    • w środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, zakonnika,
    • w czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy,
    • w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
   2. Dziś rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz.17:30
   3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota października,
    • W czwartek proszę o modlitwę za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.
    • W piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe i błogosławieństwo.
    • W sobotę uczcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O godz. 9:00 Msza Św. w intencji wszystkich Kół Żywego Różańca i wszystkich modlących się na różańcu. Po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe. Poprowadzi je Koło Żywego Różańca Św. O. Pio z Jeżewa – tajemnice radosne.
   4. Informacja dotycząca przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania: Jednym z wymagań jest odprawienie pierwszych piątków 9 miesięcy. Spowiedź kandydatów z kl. II w środę od godz. 17:00 do 18:00 a kandydatów z kl. III w czwartek od godz.17:00 do 18:00. W piątek kandydaci przychodzą na różaniec o godz. 17:30. – obecność obowiązkowa.
   5. W środę przeżywaliśmy II Rocznicę Nawiedzenia naszą parafię przez Kopię Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Uroczystość zgromadziła ponad 200 osób. Uroczystości przewodniczył J.E. Ksiądz Biskup Roman Marcinkowski. W modlitwie polecił Matce Bożej naszą parafię prosząc o Jej Matczyną opiekę. Z serca dziękujemy J.E. Księdzu Biskupowi za udział w naszej uroczystości.
    Z serca Dziękuję P. Łukaszowi i Izabeli Paładiczuk za przygotowanie dekoracji wewnątrz i zewnątrz kościoła. Druhnom i druhom z O.S.P. za pomoc. Dziękuję P Ewie Bielickiej i Agnieszce Podlaskiej–Szuwara za przygotowanie programu słowno-muzycznego, dzieciom ze Szkoły Podstawowej z Radzyminka za jego piękne wykonanie. Scholi i zespołowi za piękną oprawę muzyczna, Dziękuję. Bóg zapłać. Dziękuję rodzicom dzieci i nauczycielom za zaangażowanie się w przygotowanie naszej uroczystości.
    Dziękuję moim druhom i druhnom z OSP z Radzymina za za wystawienie warty przed Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej i asystowanie J.E.Ks. Biskupowi Romanowi. Dziękuję. Bóg zapłać.
    Z serca dziękuję Wam drodzy parafianie za modlitewną obecność za dekoracje waszych domów i obrazów. Niech Matka Najświętsza otacza Was swoją przemożną opieką.
   6. Państwo Agnieszka i Krzysztof Podlascy ufundowali, tradycyjnie, 10 doniczek chryzantem. Dziękuję. Bóg zapłać.
   7. Jeśli nic się nie zmieni to w przyszły poniedziałek ołtarze boczne powrócą do naszej świątyni już odrestaurowane. Powrócą też odnowione obrazy i rozpoczniemy odnowę ołtarza głównego.
   8. Zachęcam do odwiedzania naszej strony internetowej.

XXV Niedziela Zwykła – 24 września 2017.

   1. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela października – adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Św. o godz. 10:00 ostatnia w tym roku procesja. O udział w procesji proszę asystę i dziewczynki sypiące kwiaty.
   2. Dziękuję za ofiary złożone na kościół.
   3. W środę /27.09.2017 r./ będziemy przeżywać DRUGĄ ROCZNICĘ NAWIEDZENIA NASZEJ PARAFII PRZEZ KOPIĘ CUDOWNEGO OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ. Uroczystość pod przewodem J. E. Księdza Biskupa Romana Marcinkowskiego rozpoczniemy o godz. 20:00. Będziemy mieli okazję uczcić Matkę Naszą, wyrazić Jej wdzięczność i uwielbienie. Zapraszam Was wszystkich na spotkanie z Matką.
   4. Dziś nie będzie Mszy Św. o godzinie 12:00, będzie o godz. 16:00

Taki jest stan obrazu Matki Najświętszej na dzień dzisiejszy.

 

XXIV Niedziela Zwykła- 17 września 2017.

   1. W tym tygodniu:
    • Jutro Święto Świętego Stanisława Kostki, Zakonnika, Patrona Diecezji Płockiej, Patrona Polski. Proszę o modlitwę w intencji dzieci i młodzieży.
    • W środę wspomnienie Św. Andrzeja Kim Taegon, Prezbitera i Towarzyszy Męczenników,
    • W czwartek Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,
    • W sobotę wspomnienie Św. Ojca Pio z Pietrelciny, Prezbitera.
   2. W przyszłą niedzielę Msze Św. o godz.8:00, 10:00 i o 16:00. Nie będzie Mszy Św. o godz.12:00 ponieważ jadę na sumę odpustową ku czci Św. Tekli do Naruszewa.
   3. Przypominam o Drugiej Rocznicy Peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej dn. 27 września. Uroczystość rocznicową rozpoczniemy o godz. 20:00.
   4. Dzieci po Mszy Św. zgłaszają się do ministranta po obrazki.
   5. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na Katolickie Radio Diecezji Płockiej.
   6. Można już zgłaszać Msze Św. i wypominki na przyszły rok.

XXIII Niedziela Zwykła – 10 września 2017.

   1. W tym tygodniu:
    • w środę wspomnienie Św. Jana Chryzostoma Biskupa i Doktora Kościoła,
    • w czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
    • w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,
    • w sobotę wspomnienie świętych Korneliusza i Cypriana, Męczenników.
   2. Za 2 tygodnie, w niedzielę 24 września, nie będzie Mszy Św. o godz. 12:00. Będzie Msza Św. o godz.16:00. Na sumę pojadę do Naruszewa na odpust ku czci św. Tekli.
   3. Przypominam, że drugą rocznicę nawiedzenia naszej parafii przez Kopię Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej będziemy przeżywać 27 września. APEL JASNOGÓRSKI rozpoczniemy o godz. 20:00.
   4. Dziś po Mszy Św. o godz.10:00 spotkanie z rodzicami dzieci z klas III i IV. Po sumie spotkanie z uczniami kl. II i III Gimnazjum. Zapraszam też na to spotkanie uczniów szkół średnich zainteresowanych działalnością w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży.
   5. Dziś w Kościele rozpoczynamy tydzień poświęcony katolickiemu wychowaniu dzieci i młodzieży. Proszę o modlitwę.
   6. Wszystkim odwiedzającym naszą stronę niech Bóg błogosławi.

XXII Niedziela Zwykła – 3 września 2017.

   1. Jutro, w poniedziałek, o godz. 8:00 Msza Św. o błogosławieństwo Boże dla dzieci, młodzieży, nauczycieli, pracujących w szkołach i rodziców.
   2. W piątek Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny Matki Boskiej Siewnej. Msze Św. o godz. 10:00 i o 18:00. Podczas Mszy Św. poświęcenie ziarna do siewu.
   3. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10:00 spotkanie z rodzicami dzieci z klas III i IV z całej parafii w związku z czekającymi nas uroczystościami. Po sumie spotkanie z uczniami kl II i III Gimnazjum którzy chcą przygotować się do sakramentu bierzmowania.
   4. Z serca dziękuję za złożone ofiary na prace prowadzone w kościele . Dziękuję. Bóg zapłać.
   5. Jutro zakończymy prace związane ze zmianą pokrycia dachu budynku gospodarczego. Wymieniliśmy eternit azbestowy na blachę.
   6. W minioną niedzielę przeżywaliśmy odpust ku czci Matki Boskiej Częstochowskiej i Dożynki – Dziękczynienie za zbiory. Dziękuje mieszkańcom Wichorowa za piękne przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości. Dziękuję wszystkim parafianom za piękne wieńce dożynkowe i kosze z owocami i warzywami. Dziękuję. Bóg zapłać.
   7. 27 września będziemy przeżywać 2 rocznicę nawiedzenia naszej parafii przez Kopię Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. 2 rocznicę uczcimy Apelem Jasnogórskim o godz. 20:00. Uroczystości będzie przewodniczył J. E. Ksiądz Biskup Roman Marcinkowski. Zapraszam na stronę internetową naszej parafii.

XXI Niedziela Zwykła – 27 sierpnia 2017.

   1. Dziś 23 miesiącznica nawiedzenia naszej parafii przez Kopię Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. O godz. 20:30 Apel Jasnogórski.
   2. W poniedziałek wspomnienie św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła, we wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w piątek wspomnienie św. Bronisławy, Dziewicy.
   3. W poniedziałek Msza Św. błagalna i nowenna do Św. Zdzisławy.
   4. W tym tygodniu pierwszy piątek, pierwsza sobota i niedziela września.
    • W piątek uczcimy Najświętsze Serce Jezusowe. o godz. 17.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu – prywatna adoracja. Przed godzina 18:oo wspólna adoracja i błogosławieństwo.
    • W sobotę uczcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O godz. 10:oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo różańcowe. O przewodniczenie proszę Koło Żywego Różańca z Radzymina.
    • W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Św. o godz. 10:oo wspólna adoracja i procesja . O udział w procesji proszę asystę i dziewczynki sypiące kwiaty.

XX Niedziela Zwykła – 20 sierpnia 2017.

   1. W tym tygodniu:
    • W poniedziałek wspomnienie św. Piusa X, Papieża,
    • We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej,
    • W czwartek święto Bartłomieja, Apostoła,
    • W sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W naszej parafii tę uroczystość będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę.
   2. Przyszła niedziela, zgodnie z tradycją będzie dniem dziękczynienia za zbiory. Gospodarzem dożynek w tym roku są mieszkańcy Wichorowa. Uroczystościom będzie przewodniczył J. E. Ksiądz Biskup Roman Marcinkowski. Wieńce dożynkowe zgromadzą się przed kościołem o godz. 11:45 Początek uroczystości o godz.12:00. Po Mszy Św. Gospodarze uroczystości zapraszają nas na chleb ze smalcem.

XIX Niedziela Zwykła – 13 sierpnia 2017.

   1. W tym tygodniu:
    • W poniedziałek wspomnienie św. Jacka Prezbitera / Kapłana/
    • We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. o godz. 8:00 i o godz. 10:00. Podczas Mszy Św. poświęcenie wiązanek ziół, kwiatów i kłosy zbóż.
   2. Dziś ofiary złożone na tace przeznaczone są na cele diecezjalne

XVIII Niedziela Zwykła – 6 sierpnia 2017. Święto Przemienienia Pańskiego.

   1. W tym tygodniu:
    • We wtorek wspomnienie św. Dominika – Prezbitera / Kapłana/,
    • w środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża Dziewicy i Męczennicy Patronki Europy,
    • w czwartek święto św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika,
    • w piątek wspomnienie św. Klary Dziewicy
   2. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00 nabożeństwo do Matki Boskiej Fatimskiej.
   3. Miesiąc sierpień od wielu już lat poświęcony jest walce o trzeźwość narodu. Powstrzymajmy się od alkoholu i polecajmy Matce Bożej wszystkich zmagających się z problemem alkoholizmu.
   4. Dziś z naszej Płockiej Katedry pod przewodem Pasterza Diecezji J. E. Ks. Biskupa Piotra Libery wyruszyła 36 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Proszę o duchową łączność z pielgrzymującymi.

XVII Niedziela Zwykła – 30 lipca 2017 r.

   1. W tym tygodniu:
    • w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli Prezbitera /kapłana/,
    • we wtorek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, Biskupa,
    • w piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianeya, Prezbitera.
   2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela sierpnia.
    • W czwartek uczcimy Jezusa Chrystusa Jedynego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu polecajmy w modlitwie kapłanów i prośmy o powołania kapłańskie i zakonne.
    • W piątek uczcimy Najświętsze Serce Jezusowe. O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, prywatna adoracja. O godz. 17:45 wspólna adoracja i błogosławieństwo.
    • W sobotę uczcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O godz. 10:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo różańcowe. O przewodniczenie proszę Koło Żywego Różańca z Wichorowa. Będziemy rozważać tajemnice chwalebne.
    • W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 10:00 procesja wokół kościoła. Proszę o udział w procesji asystę i dziewczynki sypiące kwiaty.
   3. Chętnych na piesze pielgrzymowanie z Płocka na Jasną Górę, jak również chętnych na duchowe pielgrzymowanie proszę o zgłoszenie się do mnie.

XVI Niedziela Zwykła – 23 lipca 2017 r.

   1. W poniedziałek wspomnienie św. Kingi Dziewicy, we wtorek wspomnienie św. Jakuba Apostoła,w środę wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny, w sobotę św. Marty.
   2. Dziś po każdej Mszy Św. poświęcenie pojazdów. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na pomoc misjonarzom. Proszę o modlitwę w intencji wszystkich podróżujących.
   3. W czwartek o godz. 20.30 Apel Jasnogórski na pamiątkę Peregrynacji Kopi Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej (już 22 miesiącznica)
   4. W piątek o godz. 18.00 Msza Św. błagalna za przyczyną św. Zdzisławy.
   5. Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków powiadomił mnie, że „Organy powstałe w 1 ćwierci XIX wieku istniejące na chórze muzycznym kościoła parafialnego p. w. św. Piotra i Pawła w miejscowości Radzymin, gm. Naruszewo, pow. płoński…. zostały wpisane do księgi rejestru zabytków ruchomych województwa mazowieckiego pod Nr. B-434 tegoż rejestru.”
   6. Koło Żywego Różańca z Cempkowa złożyło ofiarę na odnowę obrazów 300 zł. Dziękuję. Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia parafialne – Niedziela 16 lipca 2017 r.

   1. Dziś Mszę Św. o godz. 12 odprawię w intencji noszących szkaplerz – o opiekę Matki Bożej Szkaplerznej.
   2. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Św. poświęcę pojazdy. Mszę Św. o godz. 10 odprawię o błogosławieństwo Boże dla podróżujących.
   3. Sześć rodzin złożyło ofiary na kościół. Z serca dziękuję. Bóg zapłać.
   4. W środę / 12 lipca / odwiedziłem pracownię konserwatorską w której znajdują się nasze ołtarze. Wszystkie elementy są już oddzielone i poddane procesowi odgrzybiania. Szczegółową informację, konserwator P. Edgar Pill. prześle mi w tym lub przyszłym tygodniu. Zostały pobrane do badań próbki obrazów i ołtarzy. Obraz Matki Najświętszej jest piękny , Materiał jest bardzo kruchy a obraz jest w bardzo dobrym stanie gdy chodzi o malaturę. Wstępne, pobieżne oględziny datują powstanie obrazu na przełomie 17 i 18 wieku. Czyżby obraz naszej Maki miał już ponad 300 lat? Musimy poczekać na wyniki badań. Proszę o modlitwę by prace konserwatorskie przebiegały szczęśliwie i owocnie.