Ogłoszenia parafialne XIX niedziela zwykła

Ogłoszenia – XIX NZ B – 12.08.2018r.

1. Przeżywamy dziś w Kościele XIX NZ B. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby WSD w Płocku. Bóg zapłać.
  2. We wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe, w piątek wspomnienie św. Jacka.
  3. W środę przeżywamy w Kościele uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 8.00 i 10.00. Podczas Mszy św. poświęcenie wiązanek ziół, kwiatów i zbóż.
  4. W minioną środę rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości i modlitwy w intencji wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich rodzin. Zachęcam do wpisywania się do księgi trzeźwości wystawionej przy bocznym ołtarzu naszej świątyni.
  5. Urząd Gminy w Naruszewie i Pani Wójt zapraszają  18 sierpnia do Kryska na organizowany corocznie Festyn Rodzinny. W ramach Festynu moc atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych m.in. : czekoladowe animacje dla dzieci, ogródek gastronomiczny, przejażdżki bryczką i kucykiem, plac zabaw, zawody rzutu ringo o puchar Wójta Gminy Naruszewo, zawody w dojeniu sztucznej krowy, ujeżdżanie sztucznego byka itp. Zgłoszenia chętnych do udziału w konkurencjach w Urzędzie Gminy w Naruszewie oraz w dniu Festynu w godz. 15-16. Przewidziane są atrakcyjne nagrody. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.
  6. Zbliża się uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – 26 sierpnia. Dla naszej wspólnoty parafialnej jest to dzień dziękczynienia za zbiory – dożynki. Starostami dożynek i uroczystość tę przygotowują mieszkańcy Cholew i Wroninka, a Mszę św. dożynkową odprawi i kazanie wygłosi ks. kan. dr Marek Wilczewski – Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Płockiej.
  7. Poszerzajmy swoją wiedzę religijną i wiedzę na temat Kościoła powszechnego poprzez lekturę prasy katolickiej. Jest kolejny numer „Gość Niedzielny”.
  8. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii i parafianom, którzy mogą cieszyć się urlopami życzę miłego odpoczynku. Jednocześnie przypominam, że od Boga nie ma wakacji i każdy jest zobowiązany, wszędzie gdzie przebywa, uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii.