Ogłoszenia – XVII Niedziela Zwykła rok B – 29.07.2018r.

1. Przeżywamy dziś w Kościele XVII NZ B.
  2. We wtorek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, w środę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, a w sobotę wspomnienie św. Jana Marii Wianneya – patrona Proboszczów.
  3. W środę rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości i modlitwy w intencji wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich rodzin.
  4. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Jezusowego, w sobotę po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania loretańska. Za tydzień w niedzielę, po Mszy św. o godz. 10.00, adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja. Zapraszam asystę i dziewczynki sypiące kwiatkami.
  5. Zachęcam do zapisywania się na pieszą płocka pielgrzymkę do Częstochowy. Mam karty zgłoszeniowe. Gdyby ktoś nie mógł udać się pieszo może zapisać się na pielgrzymkę duchową.
  6. Zbliżają się nasze dożynki parafialne – 26 sierpnia. W tym roku przygotowują tę uroczystość i Starostami Dożynek są mieszkańcy Cholew i Wroninka.
  7. Bóg zapłać wszystkim tym, którzy troszczą się o nasz Kościół Parafialny. Dziękuję p. Adamowi, który kilka tygodni temu zakupił monitor do wyświetlania pieśni, a ostatnio zakupił urządzenia elektroniczne pomagające w śpiewie liturgicznym. Dziękuję również p. Adamowi za bardzo duże zaangażowanie w prowadzenie naszej internetowej strony parafialnej. Bóg zapłać.
  8. Urząd Gminy w Naruszewie i Pani Wójt zapraszają  18 sierpnia do Kryska na organizowany corocznie Festyn Rodzinny. W ramach Festynu: zawody rzutu ringo o puchar Wójta Gminy Naruszewo, zawody w dojeniu sztucznej krowy, ujeżdżanie sztucznego byka. Jedną z gwiazd muzycznych będzie zespół Playboys. Zgłoszenia chętnych do udziału w konkurencjach w Urzędzie Gminy w Naruszewie oraz w dniu Festynu. Przewidziane są atrakcyjne nagrody. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.
  9. Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku organizuje po raz 26 Pielgrzymkę Pieszą do Sierpca w dniach 12-13 sierpnia. Szczegóły w Parafii św. Maksymiliana i na plakacie.
  10. Także Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku organizuje trzydniową pielgrzymkę autokarową do sanktuarium św. Zdzisławy w Jabłonnem w Czechach w dniach 9-11 sierpnia. W programie również zwiedzanie Trzebnicy, Wrocławia, Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby, Książa, w Czechach Zamku Lemberk i skoczni mamuciej w Harachowie. Koszt pielgrzymki ze śniadaniami, obiadokolacjami, biletami wstępów, przejazdem i noclegiem 550zł. Zapisy w kancelarii Parafii św. Maksymiliana. Przy zapisie wpłata zaliczki 200zł, a pozostała kwota po 1 sierpnia.
  11. Poszerzajmy swoją wiedzę religijną i wiedzę na temat Kościoła powszechnego poprzez lekturę prasy katolickiej. Jest kolejny numer „Gość Niedzielny”.
  12. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii i parafianom, którzy mogą cieszyć się urlopami życzę miłego odpoczynku. Jednocześnie przypominam, że od Boga nie ma wakacji i każdy jest zobowiązany, wszędzie gdzie przebywa, uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii.