Rozważanie na niedzielę, 25 października 2015

XXX niedziela zwykła

Wciąż jesteśmy rozpięci między grzechem a życiem w Duchu, między doczesnością a nadzieją wieczności. Już poznaliśmy Chrystusa i należymy do Niego przez chrzest, a jeszcze ciemności próbują się wedrzeć w nasze życie i oderwać od Niego. Już coś wiemy, rozumiemy, ale jeszcze nie do końca… Chrystus jest Tym, który przywraca wzrok niewidomym; Tym, który na nasze życie rzuca światło przez Ewangelię. Wołajmy dziś do Niego, z głębi naszych serc, aby rozproszył nasze ciemności i przyciągnął nas do siebie – nierozerwalnie, na zawsze.

Hanna Ożdżyńska, „Oremus” październik 2009, s. 108

Rocznicy poświęcenia własnego kościoła

Z każdą świątynią związane są dwa ważne święta w ciągu roku: dzień jej patrona, który można porównać do imienin, oraz dzień rocznicy poświęcenia, który można porównać do rocznicy chrztu. Poświęcenie kościoła jest równoznaczne z przeznaczeniem go wyłącznie dla celów kultu Bożego. Bądźmy wdzięczni Bogu za tę świątynię – miejsce w którym się gromadzimy na modlitwie, w którym On obdarza nas łaską w sakramentach i kieruje do nas swoje słowo. I prośmy Go o łaskę, abyśmy my sami byli Jego duchową świątynią wśród ludzi, z którymi się spotykamy, tak aby dzięki naszemu świadectwu mogli zbliżyć się do Niego.

Hanna Ożdżyńska, „Oremus” październik 2009, s. 112