Rozważanie na pištek, 6 listopada 2015

Logika naszego umysłu nie pozwala nam zgodzić się z dzisiejszą przypowieścią: oto nieuczciwy rządca zostaje pochwalony mimo wielkiej nieuczciwości, jakiej się dopuścił. Jednak Pan Jezus ukazuje nam roztropność jako myślenie o przyszłości i to tej wiecznej. Zaś św. Paweł przypomni nam, że „nasza (…) ojczyzna jest w niebie”. Zabiegać tylko o sprawy tego świata oznacza być przeciwnym krzyżowi Jezusa, który jest bramą ojczyzny niebieskiej. Wykazujemy tyle zdolności i roztropności w sprawach doczesnych, a ignorujemy to, co prowadzi do wieczności z Jezusem. Eucharystia jest zadatkiem życia wiecznego, jest także sercem Mistycznego Ciała Pana Jezusa – Kościoła. Módlmy się, aby nasze serca zjednoczyły się z Najświętszym Sercem Pana Jezusa.

ks. Jakub Szcześniak, „Oremus” listopad 1998, s. 34