Uroczystość Wszystkich Świętych

W latach minionych w Uroczystość Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny i Oktawę Wszystkich Świętych udawaliśmy się na cmentarze by stanąć nad grobami naszych bliskich zmarłych i wypraszać im łaski wybawienia z czyśćca. W tym roku sytuacja epidemiologiczna na to nie pozwala. Co chce przez to powiedzieć Pan Bóg doświadczając nas, już w kolejne święta, w ten sposób? Nie wiem! Nikt nie zna zamysłów Boga! Jedno jest pewne – przyjdzie taki moment, że zrozumiemy ku czemu Bóg nas prowadzi! Pamiętajmy – Panu Bogu zależy na dobru człowieka i z każdej sytuacji wyprowadzi to, co dla Jego dzieci najlepsze!
Dlatego proszę, w związku z rangą zbliżających się świąt, nie skupiajmy się na tym, że bramy cmentarzy są zamknięte, że nie możemy pospacerować po alejkach (niektóre osoby tylko po to tam przybywały) ale zróbmy wszystko by pomóc zmarłym osiągnąć niebo! Im wystarczy tylko i aż nasza MODLITWA, a ją możemy odmówić zawsze i wszędzie oraz MSZA ŚW.!
Pamiętajmy również, że dzięki Bogu i Jego Duchowi przemawiającemu przez Stolicę Apostolską, w tym roku, przez cały listopad możemy wypełnić warunek potrzebny do uzyskania odpustu zupełnego dla zmarłych, czyli nawiedzenie cmentarza.
Trwajmy na modlitwie za zmarłych tak jak możemy! Wieczny odpoczynek…
Wasz ks. Proboszcz.