Ogłoszenia parafialne – 01.10.2023r.

Ogłoszenia – XXV Niedziela zwykła – 24.09.2023r. 

 1. W dniu dzisiejszym Msza św. o godz. 10.00 z udziałem, oprawą liturgiczną i kazaniem do dzieci.
 2. Jutro, w poniedziałek 25 września na godzinę 19.00, do Kościoła, zapraszam na próbę kandydatów do bierzmowania wraz ze świadkami. Obecność obowiązkowa. W czwartek, 28 września, o godz. 18.30 spowiedź dla bierzmowanych, świadków i ich rodzin.
 3. W środę, 27 września, 8 rocznica peregrynacji obrazu Matki Bożej w naszej Parafii. Zapraszam na Apel Jasnogórski, który rozpocznie się wcześniej o godz. 20.00 czuwaniem przygotowanym i prowadzonym przez Panią Justynę Zawadzką wraz z zespołem muzycznym.
 4. W piątek, 29 września, święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Powierzmy się na modlitwie Ich opiece tego dnia. Jest to ważne szczególnie w dzisiejszym świecie, w którym czyha na nas mnóstwo pokus szatańskich. W naszej Parafii, tego dnia o godz. 17.00, młodzież przyjmie sakrament bierzmowania. Msza św. parafialna o godz. 9.00.
 5. Za tydzień, w niedzielę 01 października, rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Modlitwa różańcowa w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.
 6. Następna niedziela, 01 października, to również I niedziela miesiąca. Msza św. o godz. 10.00 sprawowana będzie w intencji członków Asysty Parafialnej i ich Rodzin, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i ostatnia w tym roku kalendarzowym procesja.
 7. Również za tydzień, w niedzielę 01 października, po wyjściu z Kościoła będziemy mogli się włączyć w kiermasz ciast organizowany przez SP w Radzyminku. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc 8-letniej Mai Sienkiewicz chorej na białaczkę. Gorąco zachęcam do włączenia się w to piękne dzieło.
 8. Zgodnie z obietnicą ministrantów oraz dziewczynki sypiące kwiatkami i zaangażowane w asystę procesyjną zapraszam na wycieczkę. Wyjazd odbędzie się 07 października. Tym razem udamy się do Torunia. Odwiedzimy obserwatorium astronomiczne, spłyniemy Wisłą i zobaczymy jak się wypieka toruńskie pierniki.  Proszę rodziców, którzy pozwolą dzieciom uczestniczyć w tej wycieczce o odbiór w zakrystii zgody na wyjazd i o zgłoszenie dzieci do mnie lub w szkole do Pani Katarzyny Żochowskiej podając nr pesel dziecka, miejsce zamieszkania i nr telefonu do opiekuna.
 9. Wszystkie osoby wyjeżdżające na wycieczkę do Wilna i Ostrej Bramy proszę o wpłatę pozostałej kwoty na wyjazd.
 10. Zapewne zauważyliśmy, będąc na naszym parafialnym cmentarzu, że pojawiło się obok krzyża zadaszenie. Pod nim zostanie jeszcze umieszczone podwyższenie, na którym pojawi się na stałe ołtarz. Będzie miejsce sprawowania Eucharystii i innych nabożeństw na cmentarzu. Koszt tej inwestycji to 11500 zł.
 11. Kurs dla osób zamierzających zawrzeć związek małżeński rozpocznie się 30 września o godz. 9.00 w parafii p.w. św. Michała Archanioła w Płońsku.
 12. W sobotę, 07 października, w Sanktuarium Różańcowym w Smardzewie odbędzie się VIII Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca.
 13. Przypominam dzieciom o zabieraniu karteczek udziału w niedzielnej Mszy św. i wklejaniu ich do zeszytu od religii, zaś dzieciom przystępującym do I i II Komunii św. przypominam o wpisywaniu się na listy w zakrystii, które już są utworzone.
 14. Dziękuję wczorajszym nowożeńcom za dekorację kwiatową naszego Kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.
 15. W zakrystii możemy nabyć „Kalendarz Rolnika” na 2024r. w cenie 36 zł.
 16. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny” oraz „List Parafialny”.