Ogłoszenia parafialne – 21.04.2018r.

Ogłoszenia – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21.04.2019r.

DRODZY PARAFIANIE I MILI GOŚCIE!

Dzisiaj z głęboka wiarą powtarzamy: Chrystus ZMARTWYCHWSTAŁ! CHRYSTUS ŻYJE! Ten sam wczoraj, dziś i na wieki! Ostatnie słowo należy do Niego. Ponieśmy Jego światło wszędzie tam, gdzie panuje ciemność, gdzie czai się rozpacz, i miłość tam, gdzie wciąż jeszcze do głosu dochodzi nienawiść. Niech radość paschalna sprawi, że staniemy się świadkami Zmartwychwstałego Pana! Ponieśmy ją w świat, w naszą codzienność, aby dotarła do każdego ludzkiego serca. Niech będzie zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania ze Zmartwychwstałym w Niebie. Z całego serca życzę GŁĘBOKICH PRZEŻYĆ PASCHALNYCH I MOCY OD ZMARTWYCHWSTAŁEGO NA ŚWIĘTA I NA KAŻDY DZIEŃ NASZEJ CODZIENNOŚCI.

1. W poczuciu wdzięczności chcę skierować słowa podziękowania do wszystkich tych, którzy przyczynili się, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała godną oprawę:

– Dziękuję Panu Łukaszowi Paładiczuk, Józefowi Rajewskiemu i Izabeli Paładiczuk za projekt i długie godziny spędzone na przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pana Jezusa.

– Dziękuję Rodzinom z poszczególnych miejscowości naszej Parafii oraz osobom indywidualnym za złożenie ofiar na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Dziękuję wszystkim osobom, które te ofiary zbierały.

– Dziękuję Pani Marzannie Paładiczuk za przygotowanie kompozycji kwiatowych do naszej świątyni.

– Dziękuję druhom ze Straży Pożarnej za wystawienie warty i całodniowe czuwanie przy grobie Pana Jezusa.

– Dziękuję Zespołowi Muzycznemu za piękne czuwanie przy grobie w Wielką Sobotę i drugiemu Zespołowi Muzycznemu za uświetnienie swoim śpiewem dzisiejszej Rezurekcji.

– Dziękuję wszystkim grupom adoracyjnym i osobom indywidualnym za czuwanie przy Grobie Pana Jezusa.

– Dziękuję Asyście Procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiatkami, Ministrantom, Lektorom za obecność i nadanie tak podniosłej rangi dzisiejszej Uroczystości.

– Dziękuję Panu Organiście za oprawę muzyczną wszystkich dni Wielkiego Tygodnia.

– Dziękuję Panu Kościelnemu za całościowe czuwanie nad przebiegiem wszystkich Uroczystości.

– Dziękuję Państwu Alinie i Benedyktowi Zmysłowskim z Wroninka, którzy z racji obchodzonego w tym roku Jubileuszu 60-lecia małżeństwa, ofiarowali do naszej świątyni przepiękny lichtarz i świece. W okresie wielkanocnym będą stały na ołtarzu, a także będą używane podczas uroczystych Mszy św.

WSZYSTKIM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ!!!

2. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Serdecznie zapraszam. Ofiary składane jutro na tacę przeznaczone będą na utrzymanie szkół katolickich w naszej diecezji.

3. W najbliższa sobotę, 27 kwietnia, kolejna „miesięcznica” peregrynacji obrazu Matki Bożej w naszej Parafii. Zapraszam na Apel Jasnogórski o godz. 20.30.

4. Za tydzień zakończenie Oktawy Wielkanocy i Niedziela Miłosierdzia. Ofiary składane do puszek przeznaczone są na potrzeby Caritas.

5. Dziękuję Państwu Joannie i Zbigniewowi Skopczyńskim oraz Państwu Teresie i Stanisławowi Kacperskim za ofiarę złożoną na dzwony. Serdeczne Bóg zapłać.

6. Dziękuję wszystkim, władzom samorządowym, lokalnym, szkołom, instytucjom i rodzinom i osobom prywatnym za złożone, w tym czasie, życzenia. Serdeczne Bóg zapłać.

7. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny”, dwumiesięcznika „Miłujcie się” oraz „List Parafialny”.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Mirosław Ziemiński. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona 29.04.2019r. o godz. 17.30. Wieczny odpoczynek…