Ogłoszenia parafialne – 28.02.2021r.

Ogłoszenia – II Niedziela Wielkiego Postu – 28.02.2021r.

1. To już druga niedziela Wielkiego Postu. Przeżyjmy ten czas pracując nad sobą poprzez post, modlitwę i jałmużnę by przygotować się jak najlepiej do obchodu Misterium Paschalnego. Tradycyjnie jak każdego roku, ofiary składane dziś do puszek przeznaczone są na potrzeby misji.
  2. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne – Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30, zaś Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
  3. W piątek rozpoczynamy Rekolekcje Parafialne, czas gruntownego spojrzenia w głąb siebie i zatrzymania się nad życiem w świetle Bożej Ewangelii. Naszym rozważaniom będzie przewodniczył Ks. Piotr Orliński, wikariusz parafii Matki Bożej Królowej w Mławie.

PLAN REKOLEKCJI:

Piątek – 05 marca:

9.00     Msza św. z nauką dla wszystkich

11.00   Msza św. z nauką dla wszystkich

17.00   Msza św. z nauką dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., Odnowienia Przyrzeczeń

Chrztu św. i dla ich Rodziców

Droga Krzyżowa

Sobota – 06 marca:

9.00     Msza św. z nauką dla wszystkich

11.00   Msza św. z nauką dla osób starszych, chorych, cierpiących

17.00   Msza św. z nauką dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania

Niedziela – 07 marca:

8.00     Msza św. z nauką dla wszystkich

10.00   Msza św. z nauką dla wszystkich

12.00   Msza św. z nauką dla wszystkich

– SPOWIEDŹ: podczas każdej Mszy św.

Ofiary składane na tacę w następną niedzielę przeznaczone będą dla ks. Rekolekcjonisty jako podziękowanie za trud przygotowania i przeprowadzenia rekolekcji.

1. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlimy się szczególnie o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00 zakończone litanią do Serca Jezusowego. W sobotę, z racji na rekolekcje, o godz. 10.00 modlitwa różańcowa prowadzona, w tym miesiącu, przez różę Matki Bożej Fatimskiej (głównie mieszkańcy Radzymina) – część II różańca św. z prośbą o jak największe owoce tegorocznego Wielkiego Postu dla mieszkańców naszej Parafii. Jest to też intencja dla wszystkich róż różańcowych na miesiąc marzec.
  2. Dziękuję Panu Januszowi Marciniak ze Skrzynek za pomoc w wywozie śmieci z cmentarza.
  3. Są już baranki wielkanocne w cenie 5zł. Dochód z tej akcji Caritas przeznaczony jest na rzecz potrzebujących. Jest to nasza wielkopostna jałmużna.
  4. Tradycyjnie proszę poszczególne miejscowości o zbiórkę ofiar na kwiaty do grobu Pana Jezusa.
  5. Spotkania dla narzeczonych zamierzających zawrzeć związek małżeński w tym roku rozpoczną się 07 marca o godz. 17.00 w parafii św. Michała Archanioła w Płońsku.
  6. Zachęcam do poszerzania swojej wiedzy religijnej na temat Kościoła. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny”, dwumiesięcznika „Miłujcie się” oraz „List Parafialny”.
  7. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, odszedł do wieczności Andrzej Romanowski. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…