Ogłoszenia parafialne – 05.07.2020r.

Ogłoszenia – XIV Niedziela zwykła – 05.07.2020r.

1. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Kamil Pietrzak kawaler i Agnieszka Zawadzka panna oboje z par. Gralewo zapowiedź III; Mateusz Walczak kawaler z par. tut. i Justyna Woźniak panna z par. Królewo zapowiedź III; Adrian Wronka kawaler i Monika Sekuła panna oboje z par. tut. zapowiedź III; Adam Zmysłowski kawaler z par. tut. i Katarzyna Szczęsna panna z par. Jedlnia Letnisko zapowiedź II.
  2. W miniony poniedziałek przeżywaliśmy odpust ku czci patronów naszej Parafii – św. Apostołów Piotra i Pawła. Bardzo serdecznie dziękuję Parafianom i miłym Gościom za obecność i wspólną modlitwę. Dziękuję asyście procesyjnej, druhom strażakom, dziewczynkom sypiącym kwiatkami, ministrantom, pani Marzannie Paładiczuk za dekorację kwiatową Kościoła, Państwu Izabeli i Łukaszowi Paładiczuk za przygotowanie i dekorację artystyczną Kościoła, obecnym kapłanom z dekanatu Płońsk Południe, Krzysztofowi Toczyskiemu przewodniczącemu uroczystościom. Niech nasi wielcy i wspaniali Patronowie wypraszają u Boga potrzebnych łask wszystkim członkom naszej Rodziny Parafialnej i Gościom nawiedzającym naszą Parafię.
  3. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja. Zapraszam asystę i dziewczynki sypiące kwiatkami.
  4. Parafianom i Miłym Gościom, którzy mogą korzystać z trwającego czasu urlopowego życzę spokojnego i bezpiecznego wypoczynku. Przypominam, że od Pana Boga nie ma odpoczynku i nadal obowiązuje przykazanie uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii wszędzie tam gdzie będziemy wypoczywali.
  5. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny”, dwumiesięcznika „Miłujcie się” oraz „List Parafialny”.
  6. W tym roku miały się odbyć na terenie naszej Parafii Gminne Dożynki. Dlatego też poprosiłem mieszkańców miejscowości, które miały je przygotowywać w wymiarze parafialnym, by tego nie robiły. Niestety sytuacja epidemiologiczna spowodowała, że wszystkie plany trzeba było zweryfikować. Nie oznacza to, że nie będziemy dziękowali Panu Bogu za tegoroczne zbiory. Tak jak było to w latach ubiegłych Parafialne Dożynki przeżyjemy w ostatnią niedzielę sierpnia. Z racji na sytuację nie będzie posiłku i dekoracji wokół świątyni, a jedynie proszę by każda miejscowość Parafii przygotowała, na ten dzień, wieniec dożynkowy.
  7. Zapewne obserwujemy jak w dzisiejszym świecie profanowany jest Najświętszy Sakrament. Bardzo ważne jest by się temu przeciwstawiać pokazując jak dla katolików jest On ważny i potrzebny. W naszej Parafii znajduje się spora grupa osób, która Najświętszy Sakrament przyjmuje w postawie klęczącej. Wiem też, że niektórzy pragnęliby w ten sposób przystępować do Komunii św. ale niestety względy zdrowotne na to nie pozwalają. By pomóc w takim przyjmowaniu Jezusa Chrystusa Eucharystycznego w prezbiterium pojawiły się balaski. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Czarkowi Umińskiemu z Cholew za ich zaprojektowanie i wykonanie. Serdeczne Bóg zapłać. Są one ruchome dlatego, gdy zajdzie potrzeba, można je łatwo przestawiać. Jednocześnie na środku pozostało miejsce, by osoby przyjmujące Komunię św. na stojąco także mogły do Niej dalej, łatwo, w ten sposób przystępować. Koszt tej pracy to 2 tyś. zł.