Ogłoszenia parafialne – 20.09.2020r.

Ogłoszenia – XXV Niedziela zwykła – 20.09.2020r.

1. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Mateusz Oracki i Katarzyna Gizińska obydwoje stanu wolnego i par. tut. Zapowiedź II.
  2. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 10.00, uroczystość I Komunii Świętej zaś na Mszy św. o godz. 12.00 uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
  3. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, by uroczystości komunijne miały tak podniosły charakter. Wychowuje się nie słowami, ale przykładem życia.

– Dziękuję Rodzicom i Rodzinom dzieci, którzy pomimo istnienia trudnej sytuacji, w jakiej znajdujemy się od marca, nie szczędzili sił by pokazać dzieciom jak ważnym sakramentem jest Eucharystia i potrzeba Jej przyjmowania do swojego serca; – Dziękuję Pani Katechetce Katarzynie Żochowskiej za bardzo trudne w tym roku bo zdalne, ale sumienne przygotowywanie dzieci na lekcjach religii oraz w Kościele do liturgicznego przeżycia tego dnia; – Rodzicom pomagającym w przygotowaniach w Kościele; Pani Marzannie Paładiczuk z Radzymina za udekorowanie kwiatami Kościoła; – Pani Izabeli Paładiczuk ze Stachowa i Panu Kościelnemu za przygotowanie świątyni; – Panu Organiście wraz z Zespołem muzycznym za uświetnienie śpiewem dzisiejszego dnia; – Ks. Kan Markowi Wilczewskiemu, Dyrektorowi Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Płockiej, za obecność, pomoc i wygłoszone do nas Boże Słowo; Wszystkim, którzy w tym czasie włączali się w jakiekolwiek prace, by godnie i uroczyście przeżyć dzisiejszy dzień. Serdeczne Bóg zapłać.

Pragnę też życzyć dzieciom, rodzicom, chrzestnym, obecnym parafianom i miłym gościom, by potrzeba i tęsknota za Eucharystią trwała w nas nie tylko w okresie komunijnym, ale w ciągu całego roku.

4. Dzieciom przypominam, że do czwartku uczestniczymy we Mszach Świętych, na tak zwanym „Białym Tygodniu”. Każdego dnia dzieci otrzymają zadanie do samodzielnego wykonania w domu. Chłopców zapraszam na ministrantów, a dziewczynki do sypania kwiatkami. Niech to będzie wyraz podziękowania złożony Bogu za to, że pozostał z nami w Eucharystii. Jutro, w poniedziałek, po Mszy św. pani fotograf zaprasza po odbiór zdjęć.

5. Dzisiejsza niedziela jest również dniem modlitw za osoby związane z mediami. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby mediów katolickich diecezji płockiej.

6. We wtorek, 22 września, na godz. 18.00, zapraszam na nasze comiesięczne modlitwy za wszystkich chorych (Mszę św., a następnie nabożeństwo). Odmówimy modlitwę różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem wzywając wstawiennictwa Matki Bożej i św. Jana Pawła II w 100 rocznicę jego urodzin. W trakcie Mszy św. odmówimy modlitwę za wstawiennictwem św. Charbela i chętni będą mogli przyjąć jego oleje.

7. Za tydzień, w nadzielę 27 września, na Mszy św. o godz. 10.00  poświęcę tornistry i przybory szkolne dzieciom rozpoczynającym naukę w klasach I, zaś na godz. 20.30 zapraszam na uroczysty, słowno – muzyczny, Apel Jasnogórski w dniu piątej rocznicy peregrynacji obrazu Matki Bożej w naszej parafii.

8. Dzieci z klasy III szkoły podstawowej i młodzież z klasy I i II szkoły średniej, którzy pragną przystąpić, odpowiednio, do I Komunii św. i do sakramentu Bierzmowania zapraszam do zakrystii po odbiór deklaracji. Wypełnione zobowiązania proszę o przyniesienie do mnie do końca września.

9. Przy bocznym ołtarzu są wyłożone karteczki, dla dzieci, uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii (i coś słodkiego). Ze względów bezpieczeństwa dzieci uczestniczą w niedzielę na dowolnej Mszy św.

10. Jest kolejny numer czasopisma „Gość Niedzielny” oraz List Parafialny.

11. W zakrystii możemy nabywać „Kalendarz Rolnika” na 2021r. Cena to 28 zł.

12. Dziękuję piątkowym i wczorajszym nowożeńcom za dekorację kwiatową Kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

13. Dziękuję Państwu Mariannie i Tomaszowi Marciniak ze Skarżyna oraz czterem anonimowym rodzinom za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę oraz w tygodniu przyniesione osobiście na prace remontowe podejmowane w parafii. Serdeczne Bóg zapłać.

14. Przypominam także, że nadal istnieje obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych. Proszę by tego nakazu przestrzegać w naszym Kościele.

15. W minionym tygodniu odeszła do wieczności Janina Piórkowska zamieszkała w Warszawie. Wieczny odpoczynek…