„Z różańcem po ratunek”

VI Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca w Smardzewie

W sobotę 10 października br., pod hasłem „Z różańcem po ratunek”, odbędzie się VI Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Smardzewie. Uroczystościom będzie przewodniczył Biskup Płocki Piotr Libera.

Z racji na panującą pandemię korona wirusa zapraszamy wyłącznie pielgrzymów z dekanatów: Płońsk Północ i Płońsk Południe wraz z duszpasterzami. Wszystkich pragnących uczestniczyć w pielgrzymce zapraszamy do duchowej łączności za pośrednictwem fal Katolickiego Radia Diecezji Płockiej i kanału You Tube naszej diecezjalnej rozgłośni.

10.00          – zawiązanie wspólnoty;

10.15           – modlitwa różańcowa / możliwość spowiedzi;

11.00           – uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Piotra Libery;

12.00          – adoracja Najświętszego Sakramentu i Litania loretańska do Najświętszej Maryi Panny.

Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa należy przestrzegać obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką przez wszystkich uczestników zgromadzenia liturgicznego w zamkniętych obiektach sakralnych. Ponadto należy zachowywać dystans społeczny minimum 1,5 m.

Płock, dnia 17 września 2020 r.

Ks. Henryk Dymek

Diecezjalny Duszpasterz Kół Żywego Różańca